Η ΔΙΑΜΕΤΡΟΣ ΤΟΥ ΣΚΑΓΙΟΥ ΚΑΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Η ΔΙΑΜΕΤΡΟΣ ΤΟΥ ΣΚΑΓΙΟΥ ΚΑΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ!

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Φίλε mikre, Το ορτύκι αν ήταν σε λογική απόσταση και δεν το πήρες μάλλον έφταιγε η σκόπευση σου που δεν ήταν κέντρο. Πρέπει να πήρε κάποιο περιφερικό σκάι. Το νο. 10-11 το βρίσκω καλύτερο για το ορτύκι.

Τώρα για τζίκλες πολύ καλή η επιλογή 11-12 σε πρωινό και τζίταστρο για κοντινά πουλιά με ανοικτό τσοκ. Δεν έχεις κενά και δεν χαλάει το πουλί η τουφεκιά.
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Nikos77

Re: Η ΔΙΑΜΕΤΡΟΣ ΤΟΥ ΣΚΑΓΙΟΥ ΚΑΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ!

Δημοσίευση από Nikos77 »

Σχετικά είναι όλα αυτά παιδιά, εφόσον βεβαίως αναφερόμαστε σε εμπορικά φυσίγγια, διότι με φυσίγγια ιδιογόμωσης απλά μεταβάλλουμε κάποια πράγματα και αλλάζουμε το δραστικό βεληνεκές με αποτέλεσμα να έχουμε φυσίγγια για πιο κοντινές ή για πιο μακρυνές βολές! ;)
nike powder
Full Member
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: 09 Φεβ 2013, 19:09

Re: Η ΔΙΑΜΕΤΡΟΣ ΤΟΥ ΣΚΑΓΙΟΥ ΚΑΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ!

Δημοσίευση από nike powder »

Breda Pegaso έγραψε:
nike powder έγραψε:κοπελλια για σας! εγω πιστευκω οτι για το ενδημικο μασ το νο6 ειναι το καλυτερο. ενεν αλοστε τυχεα που εν τσιε το παραδοσιακο!
Αν βαλεις 7αρι μες την πρωτη θα εν ακομα πιο καλο!

Αν δεν εισαι λααρης καθαροαιμος...
φιλε πρετα το γνωριζω αλλα εκεινη η γ.......η :evil: ψυχολογια με κανει να μην αλαζω το νο6 ποτε στο ενδημικο ισωσ γιατι ετσι εμαθα... και στη τσικλα το πιο λεπτο σκαι που πεζω ειναι το νο 10.το νο 9 ομοσ ειναι η αδυναμια μου , οποσ μαθει ο καθενα... σε μια δημοσκοπηση που ειχα δει που ελεγε πιο ειναι το καταλληλοτερο σκαι για την τσικλα ειδα πανω απο 20 ατομα να ψυφιζουν το 6αρι!!! απορησα αλλα ενταξη ο καθενασ εχει την αποψη του
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Η ΔΙΑΜΕΤΡΟΣ ΤΟΥ ΣΚΑΓΙΟΥ ΚΑΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ!

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

nike powder έγραψε:
Breda Pegaso έγραψε:
nike powder έγραψε:κοπελλια για σας! εγω πιστευκω οτι για το ενδημικο μασ το νο6 ειναι το καλυτερο. ενεν αλοστε τυχεα που εν τσιε το παραδοσιακο!
Αν βαλεις 7αρι μες την πρωτη θα εν ακομα πιο καλο!

Αν δεν εισαι λααρης καθαροαιμος...
φιλε πρετα το γνωριζω αλλα εκεινη η γ.......η :evil: ψυχολογια με κανει να μην αλαζω το νο6 ποτε στο ενδημικο ισωσ γιατι ετσι εμαθα... και στη τσικλα το πιο λεπτο σκαι που πεζω ειναι το νο 10.το νο 9 ομοσ ειναι η αδυναμια μου , οποσ μαθει ο καθενα... σε μια δημοσκοπηση που ειχα δει που ελεγε πιο ειναι το καταλληλοτερο σκαι για την τσικλα ειδα πανω απο 20 ατομα να ψυφιζουν το 6αρι!!! απορησα αλλα ενταξη ο καθενασ εχει την αποψη του

ΜΑΛΛΟΝ ΟΛΟΣ ΤΥΧΑΙΟΣ ΑΥΤΟΙ ΟΙ 20 ΠΟΥ ΨΥΦΙΣΑΝ ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΗΞΕΡΑΝ ΤΙ ΕΓΡΑΦΑΝ :shock:

ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΤΣΙΚΛΑ ΠΕΦΤΕΙ ΜΕ ΤΟ Ν6 ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ 5Χ5 ΕΚ ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΘΕΜΑ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΣΩΣΤΗΣ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑΣ ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ Ν8!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Η ΔΙΑΜΕΤΡΟΣ ΤΟΥ ΣΚΑΓΙΟΥ ΚΑΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ!

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Για μενα το σκαι της τζιηκλας ειναι το 10!
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
nike powder
Full Member
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: 09 Φεβ 2013, 19:09

Re: Η ΔΙΑΜΕΤΡΟΣ ΤΟΥ ΣΚΑΓΙΟΥ ΚΑΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ!

Δημοσίευση από nike powder »

ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΤΣΙΚΛΑ ΠΕΦΤΕΙ ΜΕ ΤΟ Ν6 ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ 5Χ5 ΕΚ ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΘΕΜΑ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΣΩΣΤΗΣ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑΣ ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ Ν8![/quote]

το νο8 παλια το χρησιμοποιουσαν αρκετα! ιδικα στα περασματα αλλα νταξη ωσ τζιαμε.. ο καθενασ εσχι την αποψη του να εν λιο ΛΟΓΙΚΗ ομοσ!!!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Η ΔΙΑΜΕΤΡΟΣ ΤΟΥ ΣΚΑΓΙΟΥ ΚΑΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ!

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

nike powder έγραψε:
το νο8 παλια το χρησιμοποιουσαν αρκετα! ιδικα στα περασματα αλλα νταξη ωσ τζιαμε.. ο καθενασ εσχι την αποψη του να εν λιο ΛΟΓΙΚΗ ομοσ!!!
Kαι εγώ πολλές φορές βάζω την 2η μου σε 8 (2.3μμ) αν δω γενικά την κατάσταση και τα πουλιά είναι πιο ψηλωμένα ή οι βολές μου είναι σχετικά μακρυνές. Αλλά σχεδόν πάντα εκτός από τις περιπτώσεις που περίγραψα, έχω 9 (2.1μμ).
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Η ΔΙΑΜΕΤΡΟΣ ΤΟΥ ΣΚΑΓΙΟΥ ΚΑΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ!

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

spyrosspyrou851 έγραψε:
nike powder έγραψε:
το νο8 παλια το χρησιμοποιουσαν αρκετα! ιδικα στα περασματα αλλα νταξη ωσ τζιαμε.. ο καθενασ εσχι την αποψη του να εν λιο ΛΟΓΙΚΗ ομοσ!!!
Kαι εγώ πολλές φορές βάζω την 2η μου σε 8 (2.3μμ) αν δω γενικά την κατάσταση και τα πουλιά είναι πιο ψηλωμένα ή οι βολές μου είναι σχετικά μακρυνές. Αλλά σχεδόν πάντα εκτός από τις περιπτώσεις που περίγραψα, έχω 9 (2.1μμ).
ΟΤΑΝ ΤΙΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣΑ ΠΑΛΙΑ....ΤΟ ΚΑΤΑ ΚΟΡΟΝ ΝΟΥΜΕΡΟ ΠΟΥ ΕΒΑΖΑ ΗΤΑΝ ΤΟ Ν9 ΚΑΙ ΣΥΠΛΗΡΩΝΑ ΜΕ ΤΟ Ν8 Η ΤΟ Ν10 ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Η ΔΙΑΜΕΤΡΟΣ ΤΟΥ ΣΚΑΓΙΟΥ ΚΑΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ!

Δημοσίευση από πανικος »

τζικλα =12και 11 σκαι σε πρωινο και κανονικες αποστασεις=ομορφα κολ...κια χωρις ραγαδες
και 9 σκαι για πιο μακρυνες .για Αυτο στις μαγειρικες που κανω ειναι οπως τες σιονες :D
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Η ΔΙΑΜΕΤΡΟΣ ΤΟΥ ΣΚΑΓΙΟΥ ΚΑΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ!

Δημοσίευση από MARIOSE »

πανικος έγραψε:τζικλα =12και 11 σκαι σε πρωινο και κανονικες αποστασεις=ομορφα κολ...κια χωρις ραγαδες
και 9 σκαι για πιο μακρυνες .για Αυτο στις μαγειρικες που κανω ειναι οπως τες σιονες :D
+1

Εξαρτάτε πολύ από τα πόστα του κάθε ενός.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”