Ανάμεικτα Σκάγια σε Φυσίγγια ?

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Δημοσίευση από Pathfinder »

Σολωνα θα σου το ελεγα πριν τουτο αλλα πιστευα οτι θα το αφηνες το θεμα μετα την απαντηση της εταιρειας. εγω ειμαι της ιδιας αποψης με τον φιλο καλαμαρα οτι δλδ δεν ειναι θεμα επιλεχτικης και πληρους αλλοιωσης των σκαγιων αλλα χρησης αναμειχτων πριν την γομωση των φυσιγγιων.Δεν ειναι δυνατον τα αλοιωμενα να εχουν αλοιωθει τελειως ολα μαζι και στον ιδιο βαθμο ολα μαζι χωρις να μεταφερουν αυτην την αλοιωση και στα διπλανα τους σκαγια εστω και σε καποιο βαθμο.εγω αυτο που βλεπω ειναι 1)ειτε αλλοιωθηκαν στο χωρο φυλαξης του προμηθευτη και εντουτοις πωληθηκαν στον γομωτη ετσι χωρις να τα ελεγξει (πραγμα αδυνατον αν με ρωτας) 2) αλλοιωθηκαν στο χωρο φυλαξης του γομωτη και αφου δεν μπορουσε να τα δωσει πισω γιατι μαλλον δεν φυλαχθηκαν κατω απο συγκεκριμενες συνθηκες που επιβαλει ο παραγωγος τους ειπς να τα χρησιμοποιησει για να φευκουν.επιλεχτικη και πληρης αλοιωση σε σκαγια εφαπτωμενα μεταξυ τους για μενα ειναι πελλαρες.Αν θελεις μετρα τα ξανα επιχαλκωμενα και μεταλλαγμενα σε καθε φυσιγγιο να δουμε την σχεση τους.Παω στοιχημα θα ειναι πανω κατω η ιδια στα φυσιγγια.Αποψη μου παντα ;)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
mouzouris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: 24 Οκτ 2012, 22:29
Τοποθεσία: Λεμεσός
Επικοινωνία:

Re: ΑΝΆΜΕΙΚΤΑ ΣΚΑΓΙΑ??????

Δημοσίευση από mouzouris »

Ταπεινή μου άποψη (αν βλέπω καλά) είναι ότι όντως είναι αναμεικτα τα σκάγια αλλά ανάμεικτα από δύο παρτίδες επιχαλκωμένων σκαγιών. Η πρώτη παρτίδα έγινε με σωστή επιχάλκωση ενώ στην δεύτερη κακή επιχάλκωση. Η επιχάλκωση γίνετε με ανοδίωση και το πόσος χαλκός μεταφέρεται στα σκάγια μολύβδου παιζούν ρόλο και ο χρόνος της διαδικασίας και τα χημικά που χρησιμοποιούνται.
Στην δεύτερη φώτο που είναι σε κοντινή απόσταση η φωτογράφιση τους, αρκετά από τα σκάγια έχουν μερικό "χρύσισμα" πάνω τους. Νομίζω δεν είναι αντανάκλαση από τα διπλανά σκάγια. Αυτό μόνο ο Σόλον θα μας το πει.
Αν ο κατασκευαστής των σκαγιών γνώριζε ότι μια παρτίδα έχει πρόβλημα ίσως να τα ανάμιξε με άλλα.
Αν τώρα ο κατασκευαστής των φυσιγγίων γνώριζε για το πρόβλημα και τα διέθεσε κακώς, πολύ κακώς. Αν το ανακάλυψε μετά θα έπρεπε να αποσυρθούν από την αγορά.
Αν τώρα κάποια αποσύρθηκαν από την αγορά, αυτό δεν το γνωρίζουμε.
Το σίγουρο είναι ότι έφτασαν στον καταναλωτή και το άλλο σίγουρο και είναι προς τιμή τους, η εταιρεία το παραδέχεται.

Τα σενάρια πολλά και κανείς δεν θα ξέρει ποιον να πιστέψει.
Προσωπικά πάντα θα στηρίζω τις Κυπριακές εταιρίες φυσιγγίων αφού το επίπεδο τους είναι πολύ ψηλό. Ο νοών νοείτω !!!!!!!!!!!! :P
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΑΝΆΜΕΙΚΤΑ ΣΚΑΓΙΑ??????

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΥΡΟ/ΜΠΛΕ ΟΝΤΩΣ ΗΤΑΝ ΕΠΙΧΑΛΚΩΜΕΝΑ...ΣΤΟ ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ!!!

ΚΑΠΟΙΑ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΤΗΝ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΕΠΙΧΑΛΚΩΣΗ ΠΟΥ ΠΡΟΔΙΔΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΠΙΧΑΛΚΩΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΕΧΑΣΑΣΑΝ ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ, Η ΑΠΟ ΟΞΕΙΔΩΣΗ Η ΑΠΟ ΜΗ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΕΠΑΛΕΙΨΗ ΜΕ ΧΑΛΚΟ!!!

ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΕΙΝΑΙ....ΓΙΑΤΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ,ΔΕΝ ΤΑ ΑΠΕΣΥΡΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΜΕ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΩ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΑΤΑΝΑΛΟΤΕΣ...ΚΑΙ ΕΝΩ ΠΛΗΡΩΝΑΝ ΑΔΡΑ ΓΙΑ ΕΠΙΧΑΛΚΩΜΕΝΑ ΣΚΑΓΙΑ ΕΠΑΙΡΝΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΤΕ ΣΤΗΝ ΦΩΤΟ....ΓΙΑ-ΤΙ :?:

ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΠΩΜΙΣΘΟΥΝ ΤΗΝ ΖΗΜΙΑ ΟΙ ΑΝΙΠΟΨΙΑΣΤΟΙ ΚΑΤΑΝΑΛΟΤΕΣ :?:
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΑΝΆΜΕΙΚΤΑ ΣΚΑΓΙΑ??????

Δημοσίευση από Laurona »

Δεν ειναι εποκινδυνο για το θηραμα κ σε συνεπεια για τον ανθρωπο που ακολουθος θα το καταναλωσει?
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: ΑΝΆΜΕΙΚΤΑ ΣΚΑΓΙΑ??????

Δημοσίευση από kypros »

Laurona έγραψε:Δεν ειναι εποκινδυνο για το θηραμα κ σε συνεπεια για τον ανθρωπο που ακολουθος θα το καταναλωσει?
Κατ' ακριβειαν αυτο μπορει να ισχιει. Εχω ακουσει απο κυνηγους που ετυχε να αφησουν καποιο καιρο στο θαλαμο θηραματα κυνηγημενα με επιχαλκομενα σκαγια, οτι στα σημεια που εχει μεινει το σκαγι στο κρεας εχει αρχισει σιγα σιγα να αλλιωνεται το κρεας γυρω απο το τραυμα....τωρα ποσο σοβαρο μπορει να ειναι αυτο δεν ξερω
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΑΝΆΜΕΙΚΤΑ ΣΚΑΓΙΑ??????

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

O μόλυβδος δεν είναι δηλητηριώδης ρε παιδια; Εξού και το γιατί σε πολλές χώρες, και ιδιαίτερα κοντά σε λίμνες απαγορεύεται η χρήση τους (ιδού και τα steel shot φυσίγγια/steel proof όπλα). Ο μόλυβδος δεν είναι πιο επικίνδυνος από τον χαλκό;
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΑΝΆΜΕΙΚΤΑ ΣΚΑΓΙΑ??????

Δημοσίευση από πανικος »

Οτι φαμε σημερα απο φρουτα κρεας λαχανικα γλυκα γαλα ειναι ολο συντηρητικα και βλαβερα πραγματα.οι γιατροι παντα λενε τα κηνηγια ειναι υγιεινα και να τρων τα παιδια αφοβα.ειναι οτι πιο υγιεινο και θρεπτικο στο ψυγειο μας.φατε πιειτε τα ποτακια σας με αυτα το λεει και ο γιατρος :D
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
o kalamaras
Full Member
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: 28 Οκτ 2010, 17:09
Τοποθεσία: Νέα Ζηλανδία

Re: ΑΝΆΜΕΙΚΤΑ ΣΚΑΓΙΑ??????

Δημοσίευση από o kalamaras »

mouzouris έγραψε:Ταπεινή μου άποψη (αν βλέπω καλά) είναι ότι όντως είναι αναμεικτα τα σκάγια αλλά ανάμεικτα από δύο παρτίδες επιχαλκωμένων σκαγιών. Η πρώτη παρτίδα έγινε με σωστή επιχάλκωση ενώ στην δεύτερη κακή επιχάλκωση. Η επιχάλκωση γίνετε με ανοδίωση και το πόσος χαλκός μεταφέρεται στα σκάγια μολύβδου παιζούν ρόλο και ο χρόνος της διαδικασίας και τα χημικά που χρησιμοποιούνται.
Στην δεύτερη φώτο που είναι σε κοντινή απόσταση η φωτογράφιση τους, αρκετά από τα σκάγια έχουν μερικό "χρύσισμα" πάνω τους. Νομίζω δεν είναι αντανάκλαση από τα διπλανά σκάγια. Αυτό μόνο ο Σόλον θα μας το πει.
Αν ο κατασκευαστής των σκαγιών γνώριζε ότι μια παρτίδα έχει πρόβλημα ίσως να τα ανάμιξε με άλλα.
Αν τώρα ο κατασκευαστής των φυσιγγίων γνώριζε για το πρόβλημα και τα διέθεσε κακώς, πολύ κακώς. Αν το ανακάλυψε μετά θα έπρεπε να αποσυρθούν από την αγορά.
Αν τώρα κάποια αποσύρθηκαν από την αγορά, αυτό δεν το γνωρίζουμε.
Το σίγουρο είναι ότι έφτασαν στον καταναλωτή και το άλλο σίγουρο και είναι προς τιμή τους, η εταιρεία το παραδέχεται.

Τα σενάρια πολλά και κανείς δεν θα ξέρει ποιον να πιστέψει.
Προσωπικά πάντα θα στηρίζω τις Κυπριακές εταιρίες φυσιγγίων αφού το επίπεδο τους είναι πολύ ψηλό. Ο νοών νοείτω !!!!!!!!!!!! :P
Σωστός. Επαυξάνω.
Επίσης, είμαι σε θέση να δείξω κάπως αυξημένη κατανόηση στη δυσκολία του κατασκευαστή να αποσείρει η να πετάξει μια ολοκληρη παρτίδα σκάγια. Παραγγέλνεις σα να λέμε μερικούς τόνους (μερικές χιλιάδες €) και μετά από λίγους μήνες(-χρόνια) αλλιώνονται. Τι τα κάνεις τα πετάς στα σκουπίδια? Δεν είναι δα και άχρηστα. Εξακολουθούν να σκοτώνουν.
Προτιμάτε πάντα μόνο Κυπριακά προιόντα. Άντε και ελληνικά άμα φτηνήνανε. Είναι πολλές φορές χειρότερο να αγοράσεις εισαγώμενο, ακριβό και να έχει καποιο μικρό ή μεγαλήτερο ελάτωμα. Πράμα που αποδεδειγμένα σημβαίνει.
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΑΝΆΜΕΙΚΤΑ ΣΚΑΓΙΑ??????

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ!!!!
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΤΑ 2 ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΑΚΡΗ...ΤΗΝ ΜΙΑ ΛΕΟΥΝ ΟΤΙ ΤΑ ΑΠΟΣΥΡΑΝ ΚΑΙ ΕΝΔΕΧΕΤΕ ΝΑ ΕΜΕΙΝΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ :? ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗΝ ΛΕΟΥΝ ΟΤΙ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΟΥ ΑΠΕΣΥΡΑΝ ΤΑ ΕΔΩΣΑΝ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ(ΜΕΤΑΠΩΛΗΤΕΣ)ΕΙΤΕ ΔΩΡΕΑΝ ΕΙΤΕ ΣΕ ΧΑΜΗΛΗ ΤΙΜΗ :?

Αγαπητέ κύριε Αριστήδου

Η εταιρεία μας ως γνωστό χρησιμοποιεί υλικά από τους καλύτερους κατασκευαστές της Ευρώπης.. Δεν αποκλείεται όμως και η πιθανότητα αστοχίας ενός υλικού που δεν θα μπορεί να εντοπιστεί κατά την διάρκεια της παραγωγής. Είναι γεγονός πως στο παρελθόν υπήρξε παρόμοιο ζήτημα με επιχαλκωμένα σφαιρίδια που εισάγαμε κατά το 2001. Το πρόβλημα είχε εντοπιστεί και αποσύραμε τα συγκεκριμένα φυσίγγια χωρίς όμως να αποκλείεται η περίπτωση κάποια φυσίγγια να παραμένουν στην αγορά σε μικρή ποσότητα μετά από τόσα χρόνια. Από τις φωτογραφίες φαίνεται να είναι από αυτή την παλιά παρτίδα. Το πρόβλημα που παρουσιάστηκε με τον συγκεκριμένο τύπο σφαιριδίων είναι πως η επιχάλκωση μπορεί να αλλοιωθεί με την πάροδο του χρόνου και υπό κάποιες περιβαλλοντικές συνθήκες. Από τότε έχουμε κάνει μια δοκιμαστική παραγωγή με επιχαλκωμένα σφαιρίδια από άλλο κατασκευαστή του εξωτερικού και παρακολουθούμε την πιθανή φυσική φθορά τους μετά την κατασκευή και σε διάρκεια κάποιου χρόνου. Δεν είχαμε κάποιο θέμα μα την νέα παρτίδα αλλά θα το εκτιμούσαμε αν ο συγκεκριμένος μέλος του forums σας έρθει σε επαφή με την εταιρεία και μας αναφέρει τον κωδικό παρτίδας που αναγράφεται στο πακέτο. Είμαστε στην διάθεση σας για οποιαδήποτε επιπρόσθετη πληροφορία χρειαστήτε.

Αγαπητέ Κύριε Λουκά,

Τα φυσίγγια που αποσύραμε από την αγορά πριν από αρκετά χρόνια, δόθηκαν σε ορισμένους πελάτες είτε δωρεάν είτε σε χαμηλή τιμή και ενημερώσαμε τα άτομα που
τα πήραν για το πιθανό πρόβλημα. Εάν δεν αγοράστηκαν τα συγκεκριμένα φυσίγγια από εσάς και δεν μπορούμε να ξέρουμε πότε,
από πιο κατάστημα και σε τι τιμή αγοράστηκαν τότε δεν μπορούμε να διερευνήσουμε περεταίρω.

Εάν μας πείτε από πού τα πήρατε θα μας βοηθήσετε να διευκρινίσουμε εάν είναι φυσίγγια που προσφέρθηκαν σε μειωμένη τιμή.
Εάν υπάρχουν στην αγορά θα τα αποσύρουμε άμεσα.

ΑΓΑΠΗΤΕ ΚΥΡΙΕ ΕΥΕΛΘΩΝ ΨΗΜΟΛΟΦΙΤΗ ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.

ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ EMAIL ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑΤΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΑ ΑΠΟΣΥΡΑΤΕ (ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ)ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΜΕΙΝΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΥΤΙΑ ΣΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ!

ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ EMAIL ΛΕΤΕ ΟΤΙ...ΕΙΣ ΓΝΩΣΗ ΣΑΣ, ΤΑ ΑΦΗΣΑΤΕ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΠΩΛΗΤΕΣ ΣΑΣ ΣΕ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΗ ΤΙΜΗ Η ΚΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΓΙΑ ΠΩΛΗΣΗ ΣΤΟΥΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ, ΑΣΧΕΤΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΙΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΠΡΟΟΡΙΖΟΝΤΑΝ....ΣΑΝ COPPER ΔΗΛΑΔΗ!!!

ΤΟΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ(ΑΙΜΟΔΟΤΗ) ΟΜΩΣ ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΚΥΡΙΕ ΕΥΕΛΘΩΝ,ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΝ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΤΑ ΑΦΗΣΑΤΕ ΣΕ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΗ ΤΙΜΗ Η ΑΝ ΤΑ ΔΩΡΙΣΑΤΕ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΠΩΛΗΤΕΣ ΣΑΣ.....ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΝΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΤΟΥ....ΠΟΥ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ....ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΓΡΑΦΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΑ....COPPER ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!

ΣΑΣ ΔΙΝΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΖΗΤΑΤΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΑΣ.....
ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΑΓΟΡΑΣΤΗΚΑΝ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ,ΧΘΕΣ ΤΡΙΤΗ(15/4/2014) ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ ΝΥΚΗΦΟΡΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΦΟ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
ΣΟΛΩΝ ΛΟΥΚΑ

ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ!!!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΑΝΆΜΕΙΚΤΑ ΣΚΑΓΙΑ??????

Δημοσίευση από admin »

Αναμένουμε την απάντηση. :|
Προσέχουμε...για να έχουμε
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”