ΦΥΣΙΓΓΙΑ 28-32 ΚΑΙ 36 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ

Απάντηση
chris197
Full Member
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2010, 18:29

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ 28-32 ΚΑΙ 36 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευση από chris197 »

και εγω ειμε μεσα
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ 28-32 ΚΑΙ 36 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Και εγώ παιδιά, δεν έχω φυσίγγια νούμερο 7 αλλά επειδή έχω και εγώ απορία για την αποτελεσματικότητά τους δεν έχω πρόβλημα να αγοράσω και να βοηθήσω. Λεύκιε, έχεις Π.Μ.
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ 28-32 ΚΑΙ 36 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

savvis25 έγραψε:
καθώς και το πως θα σε αναγνωρίσουμε .
Λεύκιος:

http://www.cyprushuntingmagazine.com/fo ... hp?id=6551


:D :D
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ 28-32 ΚΑΙ 36 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

LEFKIOS έγραψε:Χθές ετοίμασα τα πατ με τους καταλόγους για την διατριτικότητα :D . Επηγα στο φίλο το Χριστακη -τυπογραφο και μου εκοψε τους καταλογους σε Α5 size . Γιαυτό επι ευκαιρεία το ευχαριστώ για την βοηθεια του αλλά και την συνησφορά του σε υλικό. Μετα μετρηθηκαν ανα 150 σελιδες :shock: και στη συνέχεια εβαλα κλιπς με ενα μονοχρομο χαρτι μπροστα πεισω για καλυτερο εντοπισμό του σκαγιου. Εντός της εβδομάδος θα ετοιμάσω και τα χαρτονια 1χ1 μετρο. Μολις θα μαζέψω και τα φυσίγγια σε νο7 :?: θα αρχείσω τη δοκιμή. Και μια παρακληση :idea: . Οσοι φίλοι εχουν φυσίγγια σε νο 7 σε 28-32-36 γρ και ειναι απο Λάρνακα και θα ηθελαν να δωσουν 5-6 για την δοκιμή θα ηταν καλοδεχουμενα. Αντιλαμβανεστε οτι δεν ειναι δυνατο να εχω τετοια συλλογή απο 7αρια γιαυτό η βοηθεια σας ειναι σημαντική. Θα κάνω και καποια προσπαθεια απο εισαγωγείς φυσιγγιων, αλλα αν κρινω απο παλαιότερες ενεργειες μου ....αμυδρά το βλέπω. Οσοι εχουν φυσίγγια ας μου στείλουν Π.Μ για τ να διεθυτεισω μαζι τους συνάντηση.
ΛΕΥΚΙΕ ΜΟΥ.....ΠΟΥ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΩ?
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ 28-32 ΚΑΙ 36 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευση από LEFKIOS »

Εχω ετοιμάσει :D και το πίνακα για τα νο 7 (2,5μμ), με την επισυμανση οτι η μεγαλύτερη αποσταση ειναι τα 40μ , που ειναι η μέγιστη αποσταση για το 7αρι για ικανη ενεργεια κρουσης για φασσα η περδικι. Απο το πίνακα φενεται καθαρα οτι σε ολα τα τσοκ και με ολα τα γραμμαρια 28-32-36 εχουμε σχεδον σιγουρο αποτέλεσμα καρπωσης. :D Ετσι θα δειξη και η πραξη? :?: Θα δουμε. Υπομονη μέχρι να μαζέψουμε τα 7αρακια. :D
Οσο για το πως θα με αναγνωρίσεται? θα κρατώ ενα κοκκινο γαρυφαλο. :shock:
Σολων θα μιλησουμε στο τηλ συντομα για τα 7αρακια και σε ευχαριστώ για τη συνεισφορά :)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ 28-32 ΚΑΙ 36 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Πάλε είβρα κάποια λάθη αλλά εν θα πω τίποτε να μεν μας φκει το όνομα :lol: :lol: :lol:

Λεύκιε μου, δεν είσαι εσύ στην φώτο που έβαλα πάνω :?:

http://www.cyprushuntingmagazine.com/fo ... hp?id=6551

Σκέφτουμαι τι είδος 28γρ να δοκιμάσουμε. Έχετε εισηγήσεις;

Σκέφτουμαι για μεταξύ τούτων:

CHALLENGER GAME 28GR
Gem 28
ROCKET 29GR
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ 28-32 ΚΑΙ 36 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Sergios »

Λεύκιε μου θα σε καταγγείλω στη θήρα πάεις και παίζεις τα ριφουθκια του κόσμου :lol:
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ 28-32 ΚΑΙ 36 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Sergios »

2014-04-10 08.38.18.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ 28-32 ΚΑΙ 36 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

LEFKIOS έγραψε:Εχω ετοιμάσει :D και το πίνακα για τα νο 7 (2,5μμ), με την επισυμανση οτι η μεγαλύτερη αποσταση ειναι τα 40μ , που ειναι η μέγιστη αποσταση για το 7αρι για ικανη ενεργεια κρουσης για φασσα η περδικι. Απο το πίνακα φενεται καθαρα οτι σε ολα τα τσοκ και με ολα τα γραμμαρια 28-32-36 εχουμε σχεδον σιγουρο αποτέλεσμα καρπωσης. :D Ετσι θα δειξη και η πραξη? :?: Θα δουμε. Υπομονη μέχρι να μαζέψουμε τα 7αρακια. :D
Οσο για το πως θα με αναγνωρίσεται? θα κρατώ ενα κοκκινο γαρυφαλο. :shock:
Σολων θα μιλησουμε στο τηλ συντομα για τα 7αρακια και σε ευχαριστώ για τη συνεισφορά :)
ΛΕΥΚΙΕ ΜΟΥ....ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΝΚΡΙΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΣΟΥ,ΠΡΙΝ ΓΙΝΟΥΝ ΟΙ ΔΟΚΙΜΕΣ!ΕΙΝΑΙ ΔΟΚΙΜΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΤΑ 40Μ ΜΕ 1 ΑΠΟ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ....ΜΕ ΤΣΟΚ 5* ΜΕ ΤΣΟΚ 4* ΚΑΙ ΜΕ ΤΣΟΚ 2*. ΕΙΝΑΙ ΤΑ 3 ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΣΟΚΣ!!ΟΠΛΟ F.A.I.R ΜΕ ΑΥΛΟΥΣ 18.5.

ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΗ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΩ(ΞΕΡΩΝΤΑΣ ΟΤΙ ΤΟ Ν7 ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 40Μ)ΜΕ ΠΙΟ ΤΣΟΚ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΜΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΤΗΝ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΥΤΗ?

ΒΑΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΚΙΜΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΘ'ΕΝΑ ΜΑΣ ΜΕ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΣΟΚΣ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΜΠΕΔΩΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ...ΠΕΡΙΠΟΥ, ΣΕ ΤΙ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΡΙΧΝΟΥΜΕ!!!

REMINGTON EXPRESS 35.5GR N71/2(7) ME 413 ΣΚΑΓΙΑ ΣΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ(ΜΕΤΡΗΜΕΝΑ).

ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΦΑΝΗΚΕ ΚΑΘΑΡΑ ΟΤΙ ΤΟ 5*ΤΣΟΚ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙΧΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ.....ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗΝ...ΤΟ 4*ΤΣΟΚ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΜΙΝΙΜΟΥΜ ΤΗΣ ΖΗΤΟΥΜΕΝΗΣ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑΣ ΤΩΝ 130 ΣΚΑΓΙΩΝ ΜΕ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΟ, ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΙΣΚΟ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΚΑΤΑΒΟΛΗ ΤΟΥ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ!!

ΤΟ ΔΕ 2*ΤΣΟΚ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ.
ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΤΣΟΚ Γ'ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ .... ΒΓΗΚΕ ΚΑΘΑΡΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΤΟ 3*ΤΣΟΚ.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ 28-32 ΚΑΙ 36 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Σόλωνα μου, από θέμα διατρητικότητας τι λαλούν στα 40 μέτρα; Είναι μια από τις δοκιμές που θα κάμουμε με τον Λεύκιο, ρωτώ σε περίπτωση που εδοκίμασες.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”