Victory Coturnice 37 gr

Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Victory coutorniche 37 gr

Δημοσίευση από Anthimos »

spyrosspyrou851 έγραψε:Εν νέα τούτη ρε παιθκιά; Μέσα στην ιστοσελίδα της δεν υπάρχει τζιαι μάλλον ο λόγος είναι ότι η ιστοσελίδα έσιει που τα πέρσι να αναβαθμιστεί.

φίλε εγω την βρηκα περσι στο ραφι
εν κοκκινός χαρτινος καλυκας ( οχι πολυ καλης ποιοτητας λιωνει ευκολα στη βροχη)
τταπα 36 γρ
επαιξα περσι 3 περδικια μ αυτες , επεταξα και 4 που εβραχηκαν κι εχω ακομα κανα δυο
Τα πουλια ηταν κοντινά και ολα σεκκα
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Victory coutorniche 37 gr

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Anthimos έγραψε:
spyrosspyrou851 έγραψε:Εν νέα τούτη ρε παιθκιά; Μέσα στην ιστοσελίδα της δεν υπάρχει τζιαι μάλλον ο λόγος είναι ότι η ιστοσελίδα έσιει που τα πέρσι να αναβαθμιστεί.

φίλε εγω την βρηκα περσι στο ραφι
εν κοκκινός χαρτινος καλυκας ( οχι πολυ καλης ποιοτητας λιωνει ευκολα στη βροχη)
τταπα 36 γρ
επαιξα περσι 3 περδικια μ αυτες , επεταξα και 4 που εβραχηκαν κι εχω ακομα κανα δυο
Τα πουλια ηταν κοντινά και ολα σεκκα
Εν έφκολο σου να βάλεις 1-2 φώτο να δούμε πως είναι; Θα πάω για πολεμοφόδια σε λίγες μέρες τζιαι εβάλετε με σε σκέψεις.
spidis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2011, 20:28

Re: Victory coutorniche 37 gr

Δημοσίευση από spidis »

Anthimos έγραψε:
spyrosspyrou851 έγραψε:Εν νέα τούτη ρε παιθκιά; Μέσα στην ιστοσελίδα της δεν υπάρχει τζιαι μάλλον ο λόγος είναι ότι η ιστοσελίδα έσιει που τα πέρσι να αναβαθμιστεί.

φίλε εγω την βρηκα περσι στο ραφι
εν κοκκινός χαρτινος καλυκας ( οχι πολυ καλης ποιοτητας λιωνει ευκολα στη βροχη)
τταπα 36 γρ
επαιξα περσι 3 περδικια μ αυτες , επεταξα και 4 που εβραχηκαν κι εχω ακομα κανα δυο
Τα πουλια ηταν κοντινά και ολα σεκκα
ΣΥΓΚΡΙΝΟΜΕΝΗ ΜΕ ΤΗΝ NOBEL GOLDEN WING, ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΙΔΕΣ. ΡΩΤΩ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΕΙΚΟΣΑΡΚΑ, ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΝΑ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΑΝ ΕΝ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ.
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Victory coutorniche 37 gr

Δημοσίευση από Anthimos »

spidis έγραψε:
Anthimos έγραψε:
spyrosspyrou851 έγραψε:Εν νέα τούτη ρε παιθκιά; Μέσα στην ιστοσελίδα της δεν υπάρχει τζιαι μάλλον ο λόγος είναι ότι η ιστοσελίδα έσιει που τα πέρσι να αναβαθμιστεί.

φίλε εγω την βρηκα περσι στο ραφι
εν κοκκινός χαρτινος καλυκας ( οχι πολυ καλης ποιοτητας λιωνει ευκολα στη βροχη)
τταπα 36 γρ
επαιξα περσι 3 περδικια μ αυτες , επεταξα και 4 που εβραχηκαν κι εχω ακομα κανα δυο
Τα πουλια ηταν κοντινά και ολα σεκκα
ΣΥΓΚΡΙΝΟΜΕΝΗ ΜΕ ΤΗΝ NOBEL GOLDEN WING, ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΙΔΕΣ. ΡΩΤΩ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΕΙΚΟΣΑΡΚΑ, ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΝΑ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΑΝ ΕΝ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ.
εν καλες αλλα καμια σχεση! Εγω την δοκιμασα ξεροντας ότι εν θα ξαναφκει η Golder Wing
εγω με την Golden wing συγκρινω την weindmashell pape 36, Fiocci cane 36 ( αλλα φκαλλει χαρτουθκια τζαι χαλά με)
RC serie oro 35
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Victory coutorniche 37 gr

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Aλλες εναλλακτικες ταππα ειναι η ΝSI Coturnice 37γρ 6-7 αναμεικτα, και εχει και η FOB ωραια φυσιγγια 35γρ ταππα και 38 γρ ταππα. Ειδικα το 38 γρ ειναι πολυ καλο Gibier Noble.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Victory coutorniche 37 gr

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Breda Pegaso έγραψε:Aλλες εναλλακτικες ταππα ειναι η ΝSI Coturnice 37γρ 6-7 αναμεικτα, και εχει και η FOB ωραια φυσιγγια 35γρ ταππα και 38 γρ ταππα. Ειδικα το 38 γρ ειναι πολυ καλο Gibier Noble.
Φίλε αυτό βγαίνει σε συγκεκριμένο νούμερο σκαγιών όπως το Coturnice; Το έχεις δοκιμάσει;
Από λάκτισμα τι λέει;
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Victory coutorniche 37 gr

Δημοσίευση από giorgos80 »

Breda Pegaso έγραψε:Aλλες εναλλακτικες ταππα ειναι η ΝSI Coturnice 37γρ 6-7 αναμεικτα, και εχει και η FOB ωραια φυσιγγια 35γρ ταππα και 38 γρ ταππα. Ειδικα το 38 γρ ειναι πολυ καλο Gibier Noble.
ποσα πασιν τουτα???
Εκαμαμεν το μ@@τσι@ επιστημη
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Victory coutorniche 37 gr

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

9-10 ευρω νομιζω κουτι των 10.

Για αυτο εγω χρησιμοποιω Ασπρη και παλι Ασπρη VALUE FOR MONEY!

Kαι απο φετος και ιδιογομωση!

1 ευρω η σιεπεθκια για περτικον εν πολλα...
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Victory coutorniche 37 gr

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

SilverPigeonS έγραψε:
Breda Pegaso έγραψε:Aλλες εναλλακτικες ταππα ειναι η ΝSI Coturnice 37γρ 6-7 αναμεικτα, και εχει και η FOB ωραια φυσιγγια 35γρ ταππα και 38 γρ ταππα. Ειδικα το 38 γρ ειναι πολυ καλο Gibier Noble.
Φίλε αυτό βγαίνει σε συγκεκριμένο νούμερο σκαγιών όπως το Coturnice; Το έχεις δοκιμάσει;
Από λάκτισμα τι λέει;
Το συγκεκριμενο δεν το επεξα. Αλλα αφου ειναι ΝSI περιπου ξερω τι ειναι. Παλια χρησιμοποιουσα την Golden WING 36(πολυ καλη). Αυτη εχει 1 γραμμαριο διαφορα και αναμεικτα. Το μονο σιγουρο ειναι οτι πεζει και αρκετα μακρια. Μην ξεγελα η ταππα.

Εξεχασαμε το Fagiano 37gr της NSI. H εταιρεια το δινει για πιο κοντινες αποστασεις απο το Coturnice.

Παντος ειναι πολυ καλα φυσιγγια οτι και να πουμε.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Victory coutorniche 37 gr

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Εν για το Fob 38 που ερωτησες! :)

Mην σε φοβιζουν τα 38 γρ εν γλυκια χαρτουτσια στο κυνηγι εν θα τη νιωθεις. Απ οτι ξερω εχει σε 6 και 7 αλλα οχι αναμεικτα.

Το χρησιμοποιησε ο συντροφος μου με πολυ καλα αποτελεσματα, και γω σε καποιες δοκιμες.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”