ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Απάντηση
vti-chris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 22 Φεβ 2011, 13:29

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από vti-chris »

Φίλοι μου τούτα ούλλα εν πελλάρες.
Εγώ τότε που γέμιζα με τον φίλο μου τον Αντρίκκο το Γιαλλουρομάτι και βάζαμε πουρόχορτο από φρέσκα πούρα δικής μας εισαγωγής και πήγαμε στις μπεκάτσες...μύριζαν το πουρόχορτο και ερχόντουσαν και κάρφωναν το ράμφος τους στην κάννη, κατά την εκπυρσοκρότηση του ισχυρού καψυλίου 69 και της πανίσχυρης πίεσης από την καμασούτρα πυρίτιδα, το πουρόχορτο καρφωνόταν στο ράμφος της μπεκατσούλλας και ανάγκαζε τα αλατισμένα σκάγια να περάσουν γύρω από την μπεκατσούλλα και να την ξεπουπουλιάσουν, χωρίς αίμα, ετοιμάζοντάς την για μαγείρεμα...αυτά ήταν φυσίγγια...ανεπηρέαστα από κάθε λογής εξωτερικό παράγοντα!
-"Δύο πράγματα δεν έχουν όρια:το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία...και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα βέβαιος"
-"Το σημαντικό είναι να μην σταματήσεις να κάνεις ερωτήσεις. Η περιέργεια έχει τον λόγο της που υπάρχει"
Alb. Einstein
andreas78

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από andreas78 »

vti-chris έγραψε:Φίλοι μου τούτα ούλλα εν πελλάρες.
Εγώ τότε που γέμιζα με τον φίλο μου τον Αντρίκκο το Γιαλλουρομάτι και βάζαμε πουρόχορτο από φρέσκα πούρα δικής μας εισαγωγής και πήγαμε στις μπεκάτσες...μύριζαν το πουρόχορτο και ερχόντουσαν και κάρφωναν το ράμφος τους στην κάννη, κατά την εκπυρσοκρότηση του ισχυρού καψυλίου 69 και της πανίσχυρης πίεσης από την καμασούτρα πυρίτιδα, το πουρόχορτο καρφωνόταν στο ράμφος της μπεκατσούλλας και ανάγκαζε τα αλατισμένα σκάγια να περάσουν γύρω από την μπεκατσούλλα και να την ξεπουπουλιάσουν, χωρίς αίμα, ετοιμάζοντάς την για μαγείρεμα...αυτά ήταν φυσίγγια...ανεπηρέαστα από κάθε λογής εξωτερικό παράγοντα!

Προδότη. ........... :(
Υποσχεθηκες να μην το πεις σε κανένα. ..!!!!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι, τα καψούλια, έχουν οπτικές διαφορές μεταξύ τους; Δλδ αν δείτε δύο φυσίγγια κλειστά, καταλάβετε τι καψούλι είναι χωρίς να το βγάλετε; Ή το καταλαβαίνετε λόγω της γόμωσης (δλδ βάρος και είδος πυρίτιδας) ; Ευχαριστώ. :)
Nikos77

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Nikos77 »

spyrosspyrou851 έγραψε:Παιδιά, να ρωτήσω κάτι, τα καψούλια, έχουν οπτικές διαφορές μεταξύ τους; Δλδ αν δείτε δύο φυσίγγια κλειστά, καταλάβετε τι καψούλι είναι χωρίς να το βγάλετε; Ή το καταλαβαίνετε λόγω της γόμωσης (δλδ βάρος και είδος πυρίτιδας) ; Ευχαριστώ. :)
Κοιτώντας από κάτω το φυσίγγιο μπορούμε να ξεχωρίσουμε κάποια ιταλικά καψύλλια αλλά όχι όμως όλα, διότι θα πρέπει να γνωρίζουμε και άλλα πράγματα, όπως λόγου χάρη το χρώμα και άρα θα πρέπει να ανοιχτεί ο κάλυκας...

Με την ευκαιρία να βάλω και ένα όμορφο βιντεάκι για να το θαυμάσουν τα νέα παιδιά του χώρου και φυσικά τα παλιά μας φιλαράκια ;)

Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Nikos77 έγραψε:
spyrosspyrou851 έγραψε:Παιδιά, να ρωτήσω κάτι, τα καψούλια, έχουν οπτικές διαφορές μεταξύ τους; Δλδ αν δείτε δύο φυσίγγια κλειστά, καταλάβετε τι καψούλι είναι χωρίς να το βγάλετε; Ή το καταλαβαίνετε λόγω της γόμωσης (δλδ βάρος και είδος πυρίτιδας) ; Ευχαριστώ. :)
Κοιτώντας από κάτω το φυσίγγιο μπορούμε να ξεχωρίσουμε κάποια ιταλικά καψύλλια αλλά όχι όμως όλα, διότι θα πρέπει να γνωρίζουμε και άλλα πράγματα, όπως λόγου χάρη το χρώμα και άρα θα πρέπει να ανοιχτεί ο κάλυκας...

Με την ευκαιρία να βάλω και ένα όμορφο βιντεάκι για να το θαυμάσουν τα νέα παιδιά του χώρου και φυσικά τα παλιά μας φιλαράκια ;)

Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
titosblaser
Full Member
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: 10 Αύγ 2012, 09:59

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από titosblaser »

Που πουλουν υλικα στην λεμεσο μπαρουτι σκαγια πιστονια καψουλες???
Dietitian&Nutritionist
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Dimitris »

titosblaser έγραψε:Που πουλουν υλικα στην λεμεσο μπαρουτι σκαγια πιστονια καψουλες???
Αμμανα μου!!!!!
Εννα αρκέψεις κ τούτη την τέχνη τωρα?
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
titosblaser
Full Member
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: 10 Αύγ 2012, 09:59

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από titosblaser »

Οι εν να μας περιπεζει ο καθε πεζε*****ης
Dietitian&Nutritionist
andreas78

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από andreas78 »

titosblaser έγραψε:Οι εν να μας περιπεζει ο καθε πεζε*****ης
Φίλε, ειναι λίγο ατυχές και προσβλητική η αναφορά σου.
Θα ηταν πιο σοφρων, να αναφέρεις ονομαστικά σε ποιον αναφερεσε, ιδιαίτερα δε, αν αναφερεσε σε Κύπριους κατασκευαστές.
Να αναφέρεις πλήρως, το παράπονο σου, επώνυμα και για ποιον κατασκευαστή αναφερεσε. Με αυτο το τροπο θα μπορει και ο κατασκευαστής να σου δώσει κάποια απάντηση.
Αν αναφερεσε σε ξένο κατασκευαστή, στείλε μια επιστολή με το παράπονο σου ή την παρατυπία που πρόσεξες.

Η ιδιογομωση δεν ειναι αγώνας δρόμου, μεταξύ εταίρων ιδιογομωτών και κατασκευαστών, εξού και σε ολόκληρη την Ευρώπη, υπάρχουν 4-5 κατασκευάστριες εταιρείες, ενω η νήσος Κυπρος που καθε 24ωρες ανακαλύπτει τον τροχό, εχει 5 αν δεν κανω λάθος.
Αλλά αν κανουμε ενα μικρο zapping στο παρόν φορουμ θα καταλάβουμε γιατι....οτι ζητάμε παίρνουμε..!!!!!!
Άβαταρ μέλους
titosblaser
Full Member
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: 10 Αύγ 2012, 09:59

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από titosblaser »

που την στηγμη που κατασκευαζεις ενα φουσιεκι με τον α τροπο μια χρονια δεν γινετε να το μετατρεπης καθε χρονο με διαφορατικα υλικα πιθανων φθηνότερα χωρις καν να το αναφερεις στους αγοραστες πχ victory white 35gr ,sporting nikel βλεπε διαφορες μεγεθους σκαγιων προσωπικα εκτιμω παρα πολυ της extra .olympia απο κυπρο μονο τζικλα τζιε remighton, lambro gia ola ta alla που την στιγμη που μας ενομισαν ημαστεν θυματα ας τα πεζουν μονοι τους η να τα βαλουν καπου αλλου :roll:
Dietitian&Nutritionist
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”