ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2013, 18:04
Τοποθεσία: ΑΛΙΒΕΡΙ ΕΥΒΟΙΑΣ

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ »

andreas78 έγραψε:
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ έγραψε:Εικόνα
upload image online

"H παρούσα ιδιοκατασκευή φυσιγγίου δεν συνιστάται να αναπαραχθεί απο έτερο ιδιογομωτή και να χρησιμοποιηθεί σε οποιοδήποτε όπλο αν και εφόσον ο προτιθέμενος χρήστης δεν επιβεβαιώσει τα ασφαλή βλητικά δεδομένα του φυσιγγίου σε βλητικό σταθμό της επιλογής του φέροντας ακέραια την ευθύνη της προσωπικής του ιδιοκατασκευής ."
Δεν μου φτανει που εχω μια εβδομάδα να δω φυσιγγι μπροστά μου, εχω και εσενα να με κολάζεις βρε Κώστα... :D
Οπως πάντα..θαυμάσια..!!!
Δηλαδή κάνεις σαν να λέμε "αποχή" κατα την έκφραση των σεξολόγων Αντρέα! :roll:
Κάνε όρεξη λοιπόν γιατι έρχεται η μέρα....! ;)
"Αν δεν μπορείς να εξηγήσεις κάτι με απλά λόγια, τότε ούτε εσύ ο ίδιος το έχεις καταλάβει πολύ καλά.!!!"
Albert Einstein
Άβαταρ μέλους
Warrior
Full Member
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 23:14

ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Warrior »

Κοπελια το d20 που χρησιμοποιει ο ψημολοφιτης ειναι το d20v η d20, επειδη εγω χρησιμοποιω το v και εδωκε μου ενας φιλος λλιο d20 και ειπε μου εν το d20 που χρησιμοποιουν στα φυσιγγια βικτορυ αλλα φαινεται το ιδιο με το v . Sε τι σετ απ γεμιζεται το σκεττο;
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από kypros »

Εμφανισιακα δεν μπορεις να τα ξεχωρισεις. Τα βιξτορυ κυριως εχουν το απλο d20. Για σετ απ δοκιμασε 1.50 30,5γρ και 1,45 29γρ. Και τα δυο πολυ ωραια φυσιγγια και γρηγοραθ
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
nike powder
Full Member
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: 09 Φεβ 2013, 19:09

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από nike powder »

kypros έγραψε:Εμφανισιακα δεν μπορεις να τα ξεχωρισεις. Τα βιξτορυ κυριως εχουν το απλο d20. Για σετ απ δοκιμασε 1.50 30,5γρ και 1,45 29γρ. Και τα δυο πολυ ωραια φυσιγγια και γρηγοραθ
1.50*30 ακουσα οτι τωρα το καλοκαιρι εν δηλητηριο η γομωση. δεν την δοκιμασα ομος δεν ξερω
Nikos77

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Nikos77 »

Το 1.50x30 φίλε μου δεν λέει κάτι από μόνο του, εφόσον δεν συναρμολογηθεί και δεν ρελιαστείσωστά το φυσίγγιο, διότι εάν του αφήσεις μεγαλύτερο χώρο από όσο πρέπει...απλά θα βγάλεις ενδεχομένως μια κούφια τουφεκιά και εάν του αφήσεις λιγότερο χώρο και το πατήσεις περισσότερο από όσο πρέπει...τότε ενδέχεται επίσης να βγάλεις παραπάνω πίεση και χειρότερη τουφεκιά!

Κοίτα το συνολικό ύψος του κάλυκα, μέτρα σωστά, άφησε περί τα 10 με 11 χιλιοστά ελεύθερο χώρο - ανάλογα το βύσμα - και ρέλιασε στα -11.40 χιλιοστά από το ολικό του ύψος! 8-)
Άβαταρ μέλους
ΑΝΔΡΕΑΣ Τ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: 24 Μαρ 2013, 16:01
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από ΑΝΔΡΕΑΣ Τ »

Όλα έτοιμα για την Κυριακή πυριτιδες Α1 και Α0 από 32 γραμμάρια μέχρι 34 με νίκελ και κανονικά σκάγια τώρα το μόνο που μένει είναι να είναι τυπικές οι κυρίες ,καλά και ασφαλή κυνήγια σε όλους! ;)

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Laurona »

Αντρικο εν παεις καλα.
Σημερα δτο εκπαιδευτικο ψηθηκα.
Καλυτερα βάλε πιο λιες χαρτουτσιες κ πάρε μαζι σου μαγιο κ παγονιερα :D
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
dimitris savva

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από dimitris savva »

ΕΤΟΙΜΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΑΙΣΜΑΤΟΣ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ :lol:
ΓΙΑΤΡΕ ΕΛΑ ΠΙΑΣΕ ΤΙΣ ΚΑΣΣΙΕΣ ΣΟΥ.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Laurona »

Δημητρη μου ουτε Αγγλία εν εχει τοσες φασσες γθα να τες παιξεις τζινες ουλλες :lol:
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
ΑΝΔΡΕΑΣ Τ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: 24 Μαρ 2013, 16:01
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από ΑΝΔΡΕΑΣ Τ »

Laurona έγραψε:Αντρικο εν παεις καλα.
Σημερα δτο εκπαιδευτικο ψηθηκα.
Καλυτερα βάλε πιο λιες χαρτουτσιες κ πάρε μαζι σου μαγιο κ παγονιερα :D
Σίγουρα ένα πάρω παγωνιέρα και το μαγιό ένα είναι μες το αυτοκίνητο αν δω και εν αντέχω άλλο κατευθείαν στην θάλασσά που ένα πάω :lol:
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”