ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΠΑΙΔΕΣ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΖΕΣΤΕΣ ΚΑΝΕΣ :P

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΧΘΕΣΙΝΑ ΠΟΥ ΠΡΟΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ 3*-4*.....ΕΤΟΙΜΑΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΜΙΑ 25ΑΡΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ 1* ΚΑΙ ΟΡΙΑΚΕΣ ΒΟΛΕΣ...ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΕΠΕΣΑΝ ΠΟΥΛΙΑ..ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!!!! :roll:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Pathfinder »

Εισαι μερακλης ρε Σολονα!
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
ΖΑΚΥΝΘΥΝΟΣ-2
Full Member
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: 23 Σεπ 2014, 14:28

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από ΖΑΚΥΝΘΥΝΟΣ-2 »

Καλησπερα σε ολα τα μελη του foroum.αν και ειναι η πρωτη φορα που γραφομαι σε foroum παρακολουθώ τα τεκτενομενα απο απ'εξω απλα ηθελα να πω μια καλησπερα στην παρεα.μια ερωτηση εχω να κανω οσο αναφορα τα βυσματα στο πολυσταδιακο κλείσιμο.αποδειχτηκε οτι το πολυσταδιακο κλεισιμο εξαλείφει αρκετους αλλους παραγοντες ωστε να μην χρειαζεται να συμπιεζουμαι εως να ξεντεριαζουμε το βυσμα.και να δημιουργουμαι το κατάλληλο κλεισιμο και την αντισταση για την ομαλη καυση και να μην φτανουμε τα bar στο θεο με το παλιο συστημα MEC και στροφειο Τ2 που το ειχαν οι περισσότεροι χρονια.δυστυχώς παρακολουθώ καποια σετ που δινονται απο καποιους στον κοσμο και βλεπω κατι βυσματα που κοντευουν να ενωσουν το πανω μερος με το κατω και σε σκληρα βυσματα τυπου AQUILA η GT.αυτο είναι πολυσταδιακο κλεισιμο στα 12-13mm?με 2-3 κιλα στατικη πιεση?οποιος καταλαβε και αγοραζει πραγματα απο τον κενταυρο καταλαβε.απλα ρωταω γενικα σε τι αποσκοπει αυτο και τι διαφορα εχει απο το να κλεισω ενα φυσιγγι με μια ESSA σε χωρο 10-11mm το πολυ και ενα στροφειο Τ1 για παραδειγμα?οι γνωστες του αντικειμένου ας μου λύσουν την απορια οχι με θεωρεια και μπακαλοδευτερα αλλα αν εχουν και κανα χαρτι απο βλητικο σταθμο οτι αυτα τα φυσιγγια εινσι ασφαλη.γιατι τα διαβαζει και βλεπει κοσμος παλαιοι ιδιογομωτες αλλα και καινούργιοι.και αλλο να κρατας κατι για σενα και αλλο να το παιρνει ο καθενας με γνωσεις ενος καινουργιου ιδιογομωτη.που δεν εχει την πειρα και τα βανει στο οπλο του.περιμενω απαντησεις απο τους ειδήμονες του ειδους.
"KEEP YOUR FRIEND CLOSE
KEEP YOUR ENEMY CLOSER"
Nikos77

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Nikos77 »

Καλώς μας το παιδί από τα Επτάνησα! Δεν πιστεύω να σε λένε Κώστα και να μου έχεις ζητήσει πρόσφατα το τηλέφωνό μου μέσω email στις Thursday, November 20, 2014 9:28:31 PM και ενδεχομένως επειδή δεν στο έδωσα να ήρθες για να μου γράψεις και για να ρωτήσεις αυτά που γράφεις εδώ μέσα; :mrgreen:

Προσωπικά είμαι πελάτης στον ΚΕΝΤΑΥΡΟ από το 2010, στην Siarm από το 2009 και σε άλλα τοπικά μαγαζιά της περιοχής μου σχεδόν από το 2000 8-)

Δεδομένου λοιπόν ότι οι λέξεις κλειδιά όπου και προσωπικά εκτιμπώ ότι χρησιμοποιείς εσκεμμένα, είναι οι ακόλουθες:
1. χαρτιά από βλητικό σταθμό
2. συμπιέσεις βυσμάτων
3. 2~3 κιλά στατική πίεση
4. Aquila & GT
5. ειδήμονες του είδους
6. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ

Ας δούμε όμως λοιπόν τι έχω εγώ στα χέρια μου! 8-)

1. ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΑ ΔΕΛΤΙΑ - 13/11/2013
2. ΠΥΡΙΤΙΔΕΣ
3. ΦΥΣΙΓΓΙΑ 68.50
4. ΛΑΓΟΣ - S4N - 33 Gr/N 5
5. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ
6. ΧΟΡΗΓΟΣ

Ελπίζω να σε κάλυψα, διότι εφόσον δεν σε κάλυψα, τότε ας μπεις στον κόπο να διαβάσεις και αυτό εδώ πέρα το τεχνικό άρθρο περί αξιοπιστίας βλητικών σταθμών και καλιμπραρισμάτων τους ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΣΤΑ ΚΑΝΟΝΑΚΙΑ ΔΟΚΙΜΩΝ - 17/03/2014 8-)

Αλλά αφού το θέμα τέθηκε έτσι και εφόσον είσαι ο κύριος Κώστας από Ζάκυνθο όπου γνωρίζω εγώ και δεν είσαι κάποιος άλλος κύριος όπου δεν γνωρίζω, επιθυμώ να σε ρωτήσω από περιέργεια και μόνον, εάν εσύ προσωπικά θα το θεωρούσες ως μαγκιά το να πήγαινες ενδεχομένως να κυνηγούσες παράνομα και έπειτα να έβαζες φώτο σε αυτό εδώ το φόρουμ και μάλιστα να το καυχιόσουν και από πάνω και να προσκαλούσες κιόλας επιδεικτικά τα όποια διαδικτυακά σου φιλαράκια ώστε ενδεχομένως να κυνηγήσετε στο μέλλον παρέα; ;)
Άβαταρ μέλους
ΑΝΔΡΕΑΣ Τ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: 24 Μαρ 2013, 16:01
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από ΑΝΔΡΕΑΣ Τ »

Ελπίζω να σε κάλυψα, διότι εφόσον δεν σε κάλυψα, τότε ας μπεις στον κόπο να διαβάσεις και αυτό εδώ πέρα το τεχνικό άρθρο περί αξιοπιστίας βλητικών σταθμών και καλιμπραρισμάτων τους ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΣΤΑ ΚΑΝΟΝΑΚΙΑ ΔΟΚΙΜΩΝ - 17/03/2014 8-)

Αποδείξεις υπάρχουν για αυτά έκτος απο Δοκιμή στον σταθμό της εταιρείας Α ? Και δεύτερο αυτή η εν λόγω ιστοσελίδα είναι δικής σου κατασκευής και διαχείρισής? αν ναι τοτε υποθετικά ότι θέλεις μπορείς να γράψεις.
Nikos77

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Nikos77 »

με εξαναγκάζετε μετά λύπης μου να σας διώξω και μην μπορώντας πλέον να πράξω διαφορετικά

Διαχειριστής : Δυστυχώς και εμείς αναγκαζόμαστε , η υπομονή έχει και όρια τις
Άβαταρ μέλους
ΑΝΔΡΕΑΣ Τ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: 24 Μαρ 2013, 16:01
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από ΑΝΔΡΕΑΣ Τ »

Άλλα ρώτησα και άλλα γράφεις μην χαλάσεις πάλι το κλίμα σεβαστου τα άλλα παιδιά που θέλουν να μάθουν!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΑΝΔΡΕΑΣ Τ την 08 Δεκ 2014, 20:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
682 GOLD E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 18 Ιαν 2012, 22:59

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από 682 GOLD E »

Νίκο μας κούρασες! νομίζω δεν χρειάζεται να μεταφέρετε τις προσωπικές σας αντιπάθειες και αψυμαχίες στο foroum
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 682 GOLD E την 08 Δεκ 2014, 20:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
ΑΝΔΡΕΑΣ Τ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: 24 Μαρ 2013, 16:01
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από ΑΝΔΡΕΑΣ Τ »

682 GOLD E έγραψε:Νίκο μας κούρασες! νομίζω δεν χρειάζεται να μεταφέρεται τις προσωπικές σας αντιπάθειες και αψιμαχίες στο foroum
+1000
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Pathfinder »

Αρχισαν τα οργανα παλι...παιδες οτι διαφορες εχετε να τις στελνετε με π.μ η email η γραμμα . Μην μας τα πρ..ξ..ε παλι....γινεται πολυ κουραστικο και χαλα και το θεμα
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”