ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2013, 18:04
Τοποθεσία: ΑΛΙΒΕΡΙ ΕΥΒΟΙΑΣ

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ »

andreas78 έγραψε:Ο φούρναρης φτιάχνει καθημερινά διαφορετικό Lot ψωμιού, αλλά εμένα μου φαίνεται πάντα το ίδιο, ειναι το ίδιο γευστικό με εχθές, το ίδιο αφρούγιο και φρέσκο και δεν ειναι και επιστήμονας.
Εάν κάθε μέρα το παίρνω στο χημείο, το αποτέλεσμα θα ειναι να το τρώω κρύο, με απουσία της φρεσκάδας του και κυρίως με αμφιβολίες........χαράμη ένα πράγμα...!!!!!
:D :D :lol: :D ;)

ειδήμων < αρχαία ελληνική εἰδήμων < εἴδω (ἰδεῖν), "γνωρίζω"
ειδήμων και ειδήμονας (αρσενικό ή θηλυκό)

που έχει εξειδικευτεί σε έναν τομέα και έχει άριστη γνώση του αντικειμένου του

:lol: :lol: :lol: :lol:
"Αν δεν μπορείς να εξηγήσεις κάτι με απλά λόγια, τότε ούτε εσύ ο ίδιος το έχεις καταλάβει πολύ καλά.!!!"
Albert Einstein
Nikos77

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Nikos77 »

andreas78 έγραψε:Καλησπέρα,
Νικόλα, αφού τα πιάσαμε τα επιστημονικά μας ας το πάρει το ποτάμι και πες μας, είτε έχεις χαρτιά, είτε οχι με ποιο τροπο θα ξεχωρίσεις αν έχει αλλάξει η προοδευτικότητα κάποιας πυρίτιδας..?
Αυτή ηταν και η απορία μου έξ αρχής βέβαια, αλλα οι απαντήσεις σου δεν με κάλυψαν, εκτός και αν δεν μπορώ να καταλάβω τις αναφορές σου.
Εάν Ανδρέα η εταιρεία, ο εισαγωγέας και ο πωλητής, σου έδιναν εκείνα τα χαρτιά όπου αναφέρω, εσύ δεν θα χρειαζόταν τώρα να ρωτάς εμένα τι είναι αυτά τα χαρτιά όπου και ανέφερα...αλλά δεδομένων των περιστάσεων...μπορείς κάλλιστα να απευθυνθείς στον φούρναρη της εμπιστωσύνης σου! Εκτός πάλι και εάν αρχήσεις να υποψιάζεσαι ότι κάποιος ενδέχεται και να μην κάνει σωστά την δουλειά του...ως προς τους υποψήφιους πελάτες...
andreas78

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από andreas78 »

Nikos77 έγραψε:
andreas78 έγραψε:Καλησπέρα,
Νικόλα, αφού τα πιάσαμε τα επιστημονικά μας ας το πάρει το ποτάμι και πες μας, είτε έχεις χαρτιά, είτε οχι με ποιο τροπο θα ξεχωρίσεις αν έχει αλλάξει η προοδευτικότητα κάποιας πυρίτιδας..?
Αυτή ηταν και η απορία μου έξ αρχής βέβαια, αλλα οι απαντήσεις σου δεν με κάλυψαν, εκτός και αν δεν μπορώ να καταλάβω τις αναφορές σου.
Εάν Ανδρέα η εταιρεία, ο εισαγωγέας και ο πωλητής, σου έδιναν εκείνα τα χαρτιά όπου αναφέρω, εσύ δεν θα χρειαζόταν τώρα να ρωτάς εμένα τι είναι αυτά τα χαρτιά όπου και ανέφερα...αλλά δεδομένων των περιστάσεων...μπορείς κάλλιστα να απευθυνθείς στον φούρναρη της εμπιστωσύνης σου! Εκτός πάλι και εάν αρχήσεις να υποψιάζεσαι ότι κάποιος ενδέχεται και να μην κάνει σωστά την δουλειά του...ως προς τους υποψήφιους πελάτες...

Νικόλα, μα πουθενά δεν σε ρώτησα τι ειναι αυτά τα χαρτιά...ούτε σου είπα πως δεν τα έχω ή το αντίθετο... :roll:
Άλλο ρώτησα μήπως και ξεστραβωθώ.. :D

Σήμ., όταν αρχίζουμε μια συζήτηση, σχεδόν παντα τα λεγόμενα σου με μεταφέρουν σε ταινίες με την NSA, FBI, CIA, το βαπόρι απ' την Περσία.. :P :D
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ΔΗΛΑΔΗ :roll: :roll: :roll:
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
andreas78

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από andreas78 »

Σόλωνα μου,
Δεν βλέπω κάτι το μεμπτό ούτε στα γραφόμενα του Νικόλα αλλα ούτε και στα δικά μου... ;)
Ενώ ταυτοχρονα η συζήτηση ειναι άμεσα συνδεδεμένη με το θέμα ιδιογομώσεις.
Nikos77

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Nikos77 »

andreas78 έγραψε:Νικόλα, μα πουθενά δεν σε ρώτησα τι ειναι αυτά τα χαρτιά...ούτε σου είπα πως δεν τα έχω ή το αντίθετο... :roll:
Άλλο ρώτησα μήπως και ξεστραβωθώ.. :D

Σήμ., όταν αρχίζουμε μια συζήτηση, σχεδόν παντα τα λεγόμενα σου με μεταφέρουν σε ταινίες με την NSA, FBI, CIA, το βαπόρι απ' την Περσία.. :P :D
Και όμως, δεν χρειαζόταν να μπλέξεις τον φίλο σου τον φούρναρη και τις αμερικάνικες συνομοσίες, διότι εάν απλά πήγαινες στον πωλητή και του ζητούσες τα χαρτιά όπου ενδεχομένως δεν σου έδωσε ή όπου δεν είχε ώστε να στα δώσει όταν σου πούλησε την πυρίτιδα με απόδειξη λιανικής πώλησης, εσύ απλά θα εισηγούσουνα ότι θα ήταν καθήκον του να το πράξει και αυτός με την σειρά του θα έριχνε ενδεχομένως το φταίξιμο στον εισαγωγέα...κ.ο.κ. μέχρι να σου δώσουν να αντιληφθείς ότι απλά δεν θέλουν να στα δώσουν! Στο εξωτερικό είναι υποχρεωμένοι να δίνουν γραπτώς τις διακυμάνσεις...τόσο απλά... 8-)
andreas78

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από andreas78 »

Χμ… οκ.
Eυχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

φιλοι ιδιογομωτες το καψουλι G209 της MAXAM τι ειναι;

δυνατο - μεσαιο - αδυνατο;

σε σχεση με το CX2000; πχ αν με το CX2000 γεμιζεις 1.60 χ 32 με αυτο ποσο πρεπει να γεμισεις για να εχεις την ιδια ταχυτητα;
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Περισσοτερο η ερωτηση ειναι για το PSB2.

O κατασκευαστης το δινει 1.85 Χ 36 με G209
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”