ΠΑΛΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ

Άβαταρ μέλους
Athos 1978
Full Member
Δημοσιεύσεις: 755
Εγγραφή: 02 Φεβ 2012, 17:29
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΠΑΛΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ

Δημοσίευση από Athos 1978 »

retro
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Open mind for a different view.
Άβαταρ μέλους
Warrior
Full Member
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 23:14

Re: ΠΑΛΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ

Δημοσίευση από Warrior »

sellier & bellot - atom
παλιά πακκέττα
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Warrior
Full Member
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 23:14

Re: ΠΑΛΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ

Δημοσίευση από Warrior »

eley no. 6 - eley no.6 hv - eley no.7
made in england
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Warrior
Full Member
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 23:14

Re: ΠΑΛΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ

Δημοσίευση από Warrior »

browning
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Warrior
Full Member
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 23:14

Re: ΠΑΛΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ

Δημοσίευση από Warrior »

activ

παράξενα φυσίγγια τούτα, ποιος φίλος γνωρίζει κάτι να μας πει λίγα πράματα για τούτα?
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
andreas78

Re: ΠΑΛΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ

Δημοσίευση από andreas78 »

Οι Active είναι Αμερικάνικοι, δεν γνωρίζω με τι γεμίζονταν αλλά εχω μερικούς άδειους κάλυκες και κατα διαστήματα γεμίζω με 206S, μου τους έδωσε φίλος ιδιογομωτής.
http://i1278.photobucket.com/albums/y50 ... 05729e.jpg

Άδειοι καινούργοι κάλυκες απο την δεκαετία του 1970, όλη σχεδόν η σειρά Extra σε χάρτινους.

http://i1278.photobucket.com/albums/y50 ... a2708d.jpg

http://i1278.photobucket.com/albums/y50 ... 1e6084.jpg
Άβαταρ μέλους
canastas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: 03 Ιαν 2013, 13:21

ΠΑΛΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ

Δημοσίευση από canastas »

ΕικόναΕικόναΕικόνα

Γνωριζει καποιος κατι για αυτα τα φυσιγγια.?
THE BEST THERE IS
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΠΑΛΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

ΘΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΓΙΑ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΦΥΣΣΙΓΓΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΒΑΛΩ ΦΟΤΟ ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΕΧΟΥΜΕ SKEET SUPER BB 28G SBP MADE IN CZECHOSLOVAKIA , ROTTVEIL EXPRESS BBBB 70P 4,5MM , VICTORY U.F.O. 32MISI G , GB LIGHT WINCHESTER28G , OLYMPIA QUICK , OLYMPIA H.VELOCLTY , STAR LIGHT 32G , ELEY OLA TA FYSINGIA KAI PLASTIKA KAI XARTENA KAI OLES POU GRAND PRIX HV IMPAX KAI ALLA , TITAN 32G , VIRI SPECIALS CHASSE SPARTAN FRANCE , ARIZONA 31G , G-L ROCKET 29G , CHEDDITE ITALIA , LORD SBP CZECHOSLOVAKIA , OLYMPIC MADE IN POLAND , FORMULA 1 FIOCCHI 28G , PEFKOS CYPRUS , JK6 NOBELKRUT BOFORS SWEDEN FIOCCHI ITALIA , SELLIER BELLOT MAVRI ME KOKKINO POU EVALAN KAI OI FILOI , SELLIER BELLOT SB PLASTIK , EXTRA TIGERN 30G , D72 DISPERSANTE FIOCCHI , TUNET FORMULA 1....ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΑΝ ΠΑΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΕΡΙΠΑΤΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΕΝΑ ΕΒΡΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΤΡΙΠΛΑΣΙΑ ΕΠΙΔΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΦΟΤΟ ΟΠΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΚΑΠΙΟ ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΦΟΤΟ :lol: :lol: :lol:
EPANIEL POWER
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: ΠΑΛΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Απ' ότι βλέπω παιδιά τα φυσίγγια είναι από τα πράγματα που δεν θα μας λείψουν εύκολα! Εγώ άρχισα να τα μαζεύω, πήρα ένα καλό αρμαράκι για να τα φυλάξω σωστά. Δυστυχώς τα πιο πολλά δεν έχουν κουτιά και είναι λίγο βάσανο.

Αν θέλουμε μπορούμε να κάνουμε και ανταλλαγές μεταξύ μας για φυσίγγια που κάποιοι από εμάς θα ήθελαν να έχουν έστω και ένα για συλλογή!
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΠΑΛΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Εγω θυμαμαι ενα φυσιγγι οχι πολυ παλιο αν το εχει κανενας υποψην του. Το επιανα απο τον τιανκο μεχρι το 2002 περιπου. Ηταν 32 γραμμαρια μαυρο με καλυκα 12μμ. Πανω εγραφε BPD Gm3 FAST σε νο6. Το χρησιμοποιουσα στο ενδημικο και πραγματικα ηταν φονικο. Μονο αυτο το φυσιγγι πιαναμε. Το εψαξα λιο αλλα δεν βρηκα πολλες πληροφοριες.
Οκ η gm3 ηταν η πυριτιδα και η BPD ηταν η εταιρεια που μετα νομιζω ενωθηκε με την maionchi και τη vectan και εκαμαν την NSI.

Πραγματικα ηταν το κατι αλλο. Αλλα μετα σταματησε η παραγωγη του οπως μας ειπαν.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”