ΦΥΣΙΓΓΙΑ 28-32 ΚΑΙ 36 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ

Απάντηση
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ 28-32 ΚΑΙ 36 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευση από LEFKIOS »

Το νο 7 εχει ενα ΜΕΓΑΛΟ μειονέκτημα. Δεν κανει να το χρησιμοποιουν αυτοί που δεν υπολογιζουν τις σωστες αποστασεις στο κυνηγετικό περιββάλον. Ιδιως στη φασσα επειδη φένεται μεγαλο πουλι οταν πετά και σε μια αποσταση 45-50μ τα 7αρια απλως θα την σουσου καλά και θα φυγει πληγωμένη ....και θα λεμε παλιοχαρτούτσια. Προσοχή λοιπον στις αποστασεις.
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ 28-32 ΚΑΙ 36 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

LEFKIOS έγραψε:Το νο 7 εχει ενα ΜΕΓΑΛΟ μειονέκτημα. Δεν κανει να το χρησιμοποιουν αυτοί που δεν υπολογιζουν τις σωστες αποστασεις στο κυνηγετικό περιββάλον. Ιδιως στη φασσα επειδη φένεται μεγαλο πουλι οταν πετά και σε μια αποσταση 45-50μ τα 7αρια απλως θα την σουσου καλά και θα φυγει πληγωμένη ....και θα λεμε παλιοχαρτούτσια. Προσοχή λοιπον στις αποστασεις.
ΛΕΥΚΙΕ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΛΕΣ....ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΜΕ Ν6 ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΣΩΣΤΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ Ν5 ΚΑΙ ΟΥΤΩ ΚΑΘΕ ΞΗΣ!!!

ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΣΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΑΠΟΔΙΧΘΕΙ ΟΤΙ ΟΙ 9 ΣΤΟΥΣ 10 ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΑΣΗ!!!

ΗΜΟΥΝΑ ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΕΣ.....ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΠΗΓΑ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΣΚΗΤ.ΗΜΑΣΤΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 8-9 ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ....ΚΑΙ ΛΕΩ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ,ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ!!!

ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟ RANGEFINDER ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΡΩΤΩ ΤΟ ΚΑΘΕ ΕΝΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΤΑΔΕ Η ΤΑΔΕ ΚΑΙ ΟΥΤΩ ΚΑΘΕ ΞΗΣ...

Ε....ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΟΤΙ ΟΙ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΧΕΔΩΝ ΟΛΕΣ ΗΤΑΝ ΥΠΟΤΙΜΗΜΕΝΕΣ....ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΚΕΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΙΣ ΤΑΞΗΣ ΤΩΝ 10-15-20 ΜΕΤΡΩΝ.

ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΓΗ.... ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΟΓΚΟ,ΔΕΝΤΡΑ, ΠΕΤΡΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΤΥΡΙΟ Κ.Λ.Π

ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΥΛΙ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΙ ΓΥΡΟ ΤΟΥ :shock:
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
nike powder
Full Member
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: 09 Φεβ 2013, 19:09

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ 28-32 ΚΑΙ 36 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευση από nike powder »

Ε....ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΟΤΙ ΟΙ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΧΕΔΩΝ ΟΛΕΣ ΗΤΑΝ ΥΠΟΤΙΜΗΜΕΝΕΣ....ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΚΕΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΙΣ ΤΑΞΗΣ ΤΩΝ 10-15-20 ΜΕΤΡΩΝ.

ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΓΗ.... ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΟΓΚΟ,ΔΕΝΤΡΑ, ΠΕΤΡΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΤΥΡΙΟ Κ.Λ.Π

ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΥΛΙ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΙ ΓΥΡΟ ΤΟΥ :shock:[/quote]


σιγουρα οι περισσοτεροι απο εμασ δεν υπολογιζουν σωστα τεσ αποστασεισ αλλα αλλο ειναι το θεμα μασ το θεμα μασ ειναι αν εχει την δυνατοτητα διατρηση κινητικη ενεργεια οποσ θελετε πεστετο το ΝΟ7 στα 40-45 μετρα να καταβαλει εν λαγο γιατι δεν πιστευω να πηγενουμε μονο για περδικι. θελω απο τεσ λιγεσ ευκαιριεσ που θα μου δωθουν στο λαγο αν ειναι σε τετοια αποσταση και ειμαι πανω τοθ βεβαια να χτηπηθει ακαιρεα
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

ΦΥΣΙΓΓΙΑ 28-32 ΚΑΙ 36 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Eγω προσπαθω να θυμουμαι τα σπιτακια του skeet. Η αποσταση ειναι 37-38 μετρα.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

ΦΥΣΙΓΓΙΑ 28-32 ΚΑΙ 36 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

nike powder έγραψε:Ε....ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΟΤΙ ΟΙ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΧΕΔΩΝ ΟΛΕΣ ΗΤΑΝ ΥΠΟΤΙΜΗΜΕΝΕΣ....ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΚΕΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΙΣ ΤΑΞΗΣ ΤΩΝ 10-15-20 ΜΕΤΡΩΝ.

ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΓΗ.... ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΟΓΚΟ,ΔΕΝΤΡΑ, ΠΕΤΡΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΤΥΡΙΟ Κ.Λ.Π

ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΥΛΙ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΙ ΓΥΡΟ ΤΟΥ :shock:

σιγουρα οι περισσοτεροι απο εμασ δεν υπολογιζουν σωστα τεσ αποστασεισ αλλα αλλο ειναι το θεμα μασ το θεμα μασ ειναι αν εχει την δυνατοτητα διατρηση κινητικη ενεργεια οποσ θελετε πεστετο το ΝΟ7 στα 40-45 μετρα να καταβαλει εν λαγο γιατι δεν πιστευω να πηγενουμε μονο για περδικι. θελω απο τεσ λιγεσ ευκαιριεσ που θα μου δωθουν στο λαγο αν ειναι σε τετοια αποσταση και ειμαι πανω τοθ βεβαια να χτηπηθει ακαιρεα[/quote]

Εγω ειμαι φανατικος του 7 στον περτικο. Και φετος οπως φαινεται θα αγαπησω και το 7 1/2. 2.5 mm το ενα 2.4 το αλλο. Εγω θελω να τα πιανω μεχρι τα 30-35 ατε και 40.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ 28-32 ΚΑΙ 36 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευση από LEFKIOS »

Χθές επηρα ενα υποπτο :o πακεττο απο ΑΚΗΣ ΕΞΠΡΕΣ και οταν το επηρα στο γραφείο μου για να το ανοίξω στη αρχή φοβήθηκα :o , εκανα τη σκέψη να τηλεφωνεισω του πυροτεχνικού Σιακαλλή :lol: για να το αχριστεψει :? ......Μετα απο δευτερη σκέψη αποφασισα να το ανοίξω με μεγαλη προσοχή. :?: Τελικά ηταν τα φυσίγγια του Σολων :D απο Παφο για την δοκιμή που θα κανουμε για τα 7αρακια. Επι ευκαιρεία τον ευχαριστώ θερμά για τη συνεισφορά του. ;) Επισης ευχαριστώ και το Σπυρο ;) ;) ο οποιος θα προσφερει φυσιγγια 30,31 και 32 γραμμαρίων καθώς επισης και τη βοηθεια :D στη δοκιμή που θα γινει σε πρωτη φαση και εκτος απροοπτου την Τριτη της Λαμπρής. Επισης να ευχαριστείσω :) και τους αλλους φίλους του site που προθυμοποιήθηκα να στείλουν φυσίγγια.
Επειδή αυριο θα παω να περασω το πασχα μου στο Αγιο Ιωάννη τον Λαμπαδιστή στο Καλοπαναγιώτη και δεν θα εχω το Η/Υ μου να ΣΑς ΕΥΧΗΘΏ ΑΠΟ ΤΏΡΑ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ-ΥΓΕΙΑ -ΕΥΤΥΧΕΙΑ.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ 28-32 ΚΑΙ 36 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευση από MARIOSE »

Μπράβο σε εσάς που με τόσο μεράκι μας φωτίζετε!

Ευχαριστούμε και ανταποδίδουμε Λεύκιε τις καλές ευχές! Το Πάσχα στο χωριό είναι ότι πρέπει!

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ!
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ 28-32 ΚΑΙ 36 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευση από LEFKIOS »

Επιτέλους :D μολις τελιώσαμε το μέτρημα των σκαγιων, μαλλον ο Σπυρος το τέλιωσε :) . Ακομη λιγο χρονο να καταγραψουμε τους πίνακες και να τα βαλουμε στο σαιτ. ;)
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ 28-32 ΚΑΙ 36 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

LEFKIOS έγραψε:Επιτέλους :D μολις τελιώσαμε το μέτρημα των σκαγιων, μαλλον ο Σπυρος το τέλιωσε :) . Ακομη λιγο χρονο να καταγραψουμε τους πίνακες και να τα βαλουμε στο σαιτ. ;)
Να σαι καλά Λεύκιε μου, όπως μπορώ βοηθώ. :)
Άβαταρ μέλους
canastas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: 03 Ιαν 2013, 13:21

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ 28-32 ΚΑΙ 36 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευση από canastas »

Περιμένουμε με ανυπομονησία..... :o
THE BEST THERE IS
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”