TZIKΛΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ-ΠΑΡΕΑ

Απάντηση
sotiris!129

Re: TZIKΛΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ-ΠΑΡΕΑ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

κιτα Δημητρη σιγουρα δεν εχει οπως παλια αλλα πρεπει να ψαξεις ζε λιο πρην παεις για να τες εβρεις ειτε περπατιτο ειτε περασμα!
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: TZIKΛΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ-ΠΑΡΕΑ

Δημοσίευση από πανικος »

APOLLON AROSTIA MOU έγραψε:
πανικος έγραψε:σημερα σχολασα ωρα 2.30 η ωρα 3.00 ξεκινησα περπατητο κυνηγι σε καθημερινη στην αγια ναπα με τερατσιες βορατους μπροστα στην θαλασσα μεχρι ωρα 5.00.
ειδα μιαν τζικλα τιποτε αλλο :!: μαζεψα μιαν τηγανια αγρελια και λιγα ξυλα.
FILE EGO IME APO LEMESO KAI KINIGO PANTA VORIA THS POLIS. EN KAPOTO GOUSTARIS NA ERTHIS LEMESO GIA KINIGI TZIKLAS STILE P.M KAI THA KANONISOUME
ευχαριστω φιλε μου να εισαι καλα να τα κανονισουμε μολις φτιαξει ο καιρος.
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
APOLLON AROSTIA MOU
Full Member
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 01:31

Re: TZIKΛΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ-ΠΑΡΕΑ

Δημοσίευση από APOLLON AROSTIA MOU »

FILE POYLIA YPARXOUN ALLA THELI ARKETO PSAKSIMO. NA SKEFTIS TO PERASMENO SAVATO APO I ORA 7 TO PROI MEXRI I ORA 4 EGIRISA TA MISA XORIA BORIA THS EPARXIAS LEMESOU KAI TELIKA I ORA 4 VRIKA KAMIA 50 POULIA KOULIASMENA SE MIA KOUPA GEMATOI ELIES KAI ATHASIES.
TO PROI PIGAME ME TON SYNTROFO MOU KAI PEKSAME STO POFISIMA 14(mesa se 15 lepla parakalo) KAI META MEXRI I ORA 10 AKOMA 4.
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: TZIKΛΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ-ΠΑΡΕΑ

Δημοσίευση από πανικος »

sotiris!129 έγραψε:κιτα Δημητρη σιγουρα δεν εχει οπως παλια αλλα πρεπει να ψαξεις ζε λιο πρην παεις για να τες εβρεις ειτε περπατιτο ειτε περασμα!
εχεις δικαιο σωτηρη θελει ψαξιμο.αλλα σαν εμας εδω στην αμμαχωστο μονο περασματα εχει .στο βουνο δεν μπορουμε να πηγενουμε καθε μερα για αναγνωρισεις ετσι ξεκινω το πρωι της κυριακης και λεω σημερα θα παω ακαπνου η κορνο η ακαμα συρνω ζαρι που λεμε δυστυχως τα πετρελαια στηχιζουν πλεον και ο χρονος δεν φτανει για αναγνωρισεις .
τις περισσοτερες φορες δεν τις βρισκεις αν δεν τις εχεις δει απο πριν οπως εσενα.
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: TZIKΛΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ-ΠΑΡΕΑ

Δημοσίευση από Laurona »

sotiris!129 έγραψε:κιτα Δημητρη σιγουρα δεν εχει οπως παλια αλλα πρεπει να ψαξεις ζε λιο πρην παεις για να τες εβρεις ειτε περπατιτο ειτε περασμα!
Σωτηρη μου το κυνηγι θελει να εχεις και την τυχη μαζι σου ρε φιλε......παιζει πολυ σημαντικο ρολο.
Θελει ψαξιμο, προετοιμασια, βουριστρο, αλλα να χεις τζιε λλιον την τυχη...

Την τεταρτη που περασε επιαν εναν παρεαν - τοπακα να παμε τζιταστρο, το πρωι ειχεν παει στην περιοχη αυτην, αλλα αλλο μερος ο αρφος του - 1 τσικλα, λαλει μου παμεν αλλου αφου εν ειχεν τιποτε ουτε τζιαμε ουτε γυρω γενικα....... τελικα επεξεν 22 ο αρφος του στο τζιταστρο....ΤΖΙΕ ΕΜΕΙς δεν ειδαμεν μιαν.

ΚΑΠΟΤΕ ειχα πληροφοριες, απο τοπακα οτι στο νεο Χωριο , Παφου - παρα του Λατσιου , ηταν οι τζικλες οπως τες μουγιες..........πριν τες 3 το πρωι εμασταν δυο ατομα στο αυτοκινητο για την ομορφη τοποθεσια.........νερα σιονωτα αλλα πολυ διαθεση και κεφι.........

Εμπηκαμε στο χωματοδρομο.......φιλε εβλεπαμεν τες μεστα φωτα του αυτοκινητου........επελλαναμεν, σχεδον εκοντεφκε να χαραξει και οι τσικλες ηταν να μας φαν, πριν κατεβουμεν απο το αυτοκινητο......χαζιριν να τσακωθουμεν που λαλει ο λοος, γιατι πεηραμεν μονο 2 κασιες φουσιεκκια......και πληροφορια μυστικη α, ειμασταν μονοι μας......

Αποτελεσμα........τα πουλια εφευκαν....εξημερωσεν ο Θεος μου και ειδαμεν 2 τσικλες..........

Πολλα ετσι περιστατικα φιλε μου.

Μονο μια φορα εδωκα πανω στα πουλια, και μιλω για πολλα πουλια......και εσυρνε σιονονερο και ο αερας ηταν 6-7 μποφορ.........επεζα τα εκρεμαζζαν ποθκια τζιε επεφταν 200 μετρα παρακατω.....πατσιαουρκα

Γενικα το κυνηγι μας θελει , προετοιμασια, οργανωση. καλη παρεα, καλη διαθεση ΚΑΙ ΤΥΧΗ
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: TZIKΛΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ-ΠΑΡΕΑ

Δημοσίευση από Laurona »

πανικος έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:κιτα Δημητρη σιγουρα δεν εχει οπως παλια αλλα πρεπει να ψαξεις ζε λιο πρην παεις για να τες εβρεις ειτε περπατιτο ειτε περασμα!
εχεις δικαιο σωτηρη θελει ψαξιμο.αλλα σαν εμας εδω στην αμμαχωστο μονο περασματα εχει .στο βουνο δεν μπορουμε να πηγενουμε καθε μερα για αναγνωρισεις ετσι ξεκινω το πρωι της κυριακης και λεω σημερα θα παω ακαπνου η κορνο η ακαμα συρνω ζαρι που λεμε δυστυχως τα πετρελαια στηχιζουν πλεον και ο χρονος δεν φτανει για αναγνωρισεις .
τις περισσοτερες φορες δεν τις βρισκεις αν δεν τις εχεις δει απο πριν οπως εσενα.
+1000
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
sotiris!129

Re: TZIKΛΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ-ΠΑΡΕΑ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

σιγουρα θελει τυχη...
πολλες φορες βοηθαει αρκετα αλλα δεν μπορεις να βασιζεσαι παντα στην τυχη ειτε το θηραμα ειναι ζικλα ειτε λαος!
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: TZIKΛΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ-ΠΑΡΕΑ

Δημοσίευση από Laurona »

ΟΧΙ, ΑΝΑΠΟΔΑ.......αμα μεινεις να βασιστεις στην τυχη, για να πετυχεις θηραμα πρεπει ο κω.....ς σου να εν στο size κανενου λιμανιου :lol:

ΠΡΕΠΕΙ να καμνεις τα παντα ωστε μια εξορμηση να ειναι πετυχεμενη, ωσ τζιαμε που εχεις την δυνατοτητα, και να εχεις και λην τυχη ως συμπληρωμα, για να ερθει το αποτελεσμα......λιην θελει να εχεις οχι πολλην , αλλα αν εκεινη την μερα σου λυπει η τυχη, με αζιμουθιο να επιες τζιαμε, τηλεκατευθηνομενς χαρτουτσιες να κρατας, να τες εσεις μεστ οκλουβιν διμμενες, εν θα παιξεις τιποτε.

Μπορει να σπασει ο σιεπεττος, μπορει να παθουν εγκεφαλικο σαν εν διμμενες μεστο κλουβι τζιε να μεινουν στον τοπο, χιλια θκιο μπορει :lol:
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: TZIKΛΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ-ΠΑΡΕΑ

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

Laurona έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:κιτα Δημητρη σιγουρα δεν εχει οπως παλια αλλα πρεπει να ψαξεις ζε λιο πρην παεις για να τες εβρεις ειτε περπατιτο ειτε περασμα!
Σωτηρη μου το κυνηγι θελει να εχεις και την τυχη μαζι σου ρε φιλε......παιζει πολυ σημαντικο ρολο.
Θελει ψαξιμο, προετοιμασια, βουριστρο, αλλα να χεις τζιε λλιον την τυχη...

Την τεταρτη που περασε επιαν εναν παρεαν - τοπακα να παμε τζιταστρο, το πρωι ειχεν παει στην περιοχη αυτην, αλλα αλλο μερος ο αρφος του - 1 τσικλα, λαλει μου παμεν αλλου αφου εν ειχεν τιποτε ουτε τζιαμε ουτε γυρω γενικα....... τελικα επεξεν 22 ο αρφος του στο τζιταστρο....ΤΖΙΕ ΕΜΕΙς δεν ειδαμεν μιαν.

ΚΑΠΟΤΕ ειχα πληροφοριες, απο τοπακα οτι στο νεο Χωριο , Παφου - παρα του Λατσιου , ηταν οι τζικλες οπως τες μουγιες..........πριν τες 3 το πρωι εμασταν δυο ατομα στο αυτοκινητο για την ομορφη τοποθεσια.........νερα σιονωτα αλλα πολυ διαθεση και κεφι.........

Εμπηκαμε στο χωματοδρομο.......φιλε εβλεπαμεν τες μεστα φωτα του αυτοκινητου........επελλαναμεν, σχεδον εκοντεφκε να χαραξει και οι τσικλες ηταν να μας φαν, πριν κατεβουμεν απο το αυτοκινητο......χαζιριν να τσακωθουμεν που λαλει ο λοος, γιατι πεηραμεν μονο 2 κασιες φουσιεκκια......και πληροφορια μυστικη α, ειμασταν μονοι μας......

Αποτελεσμα........τα πουλια εφευκαν....εξημερωσεν ο Θεος μου και ειδαμεν 2 τσικλες..........

Πολλα ετσι περιστατικα φιλε μου.

Μονο μια φορα εδωκα πανω στα πουλια, και μιλω για πολλα πουλια......και εσυρνε σιονονερο και ο αερας ηταν 6-7 μποφορ.........επεζα τα εκρεμαζζαν ποθκια τζιε επεφταν 200 μετρα παρακατω.....πατσιαουρκα

Γενικα το κυνηγι μας θελει , προετοιμασια, οργανωση. καλη παρεα, καλη διαθεση ΚΑΙ ΤΥΧΗ

ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕΣ ΤΩΡΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΤΡΟΟΔΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 15 ΧΡΟΝΙΑ ΠΛΙΡΟΦΟΡΙΑ ΣΙΟΥΡΗ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΝΑ ΦΟΡΤΟΘΟΥΜΕ ΤΡΥΟΝΕΣ ΚΑΣΙΕΣ ΛΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΙ ΕΝΤΟΜΕΤΑΞΕΙ ΘΑ ΕΙΧΕ 1000 ΤΣΙΝΙΟΥΣ ΕΜΑΘΕΝΤΟ ΟΥΛΙ Ι ΚΥΠΡΟΣ ΙΡΤΑΝ ΠΟΥ ΠΑΦΟ ΛΕΜΕΣΣΟ ΛΑΡΝΑΚΑ ΠΟΥ ΠΑΝΤΟΥ. ΕΦΙΣΑΝ ΕΝΑΣ ΑΕΡΑΣ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΟΜΙΧΛΗ ΠΟΛΥ ΣΤΑΜΑΤΟΥΜΕ ΗΤΑΝ ΚΑΝΕΝΑ 30 ΛΕΠΤΟ ΠΡΙΝ ΞΙΜΕΡΟΣΗ ΑΚΟΥΑΜΕ ΤΕΣ ΤΡΥΟΝΕΣ ΝΑ ΚΛΕΝ ΠΡΟΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΙ ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΚΟΥΑ ΤΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΖΙ ΛΑΛΟ ΤΟΥ ΠΑΠΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΦΟΡΤΟΘΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΛΑΛΕΙ ΜΟΥ ΕΜΠΑΤΕ ΜΕΣ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΙΤΟ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΝΑ ΦΙΟΥΜΕ ΟΣΠΟΥ ΕΝ ΓΛΙΟΡΑ ΕΓΩ 15-16 ΧΡΟΝΟ ΤΟΤΕ ΛΑΛΟΤΟΥ ΟΙ ΕΝΑ ΠΕΞΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΜΙΝΑΜΕ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΟΣ ΤΙΣ 9 ΤΟ ΠΡΩΗ ΙΔΑΜΕΝ 1. ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΕΝ ΔΙΚΑΙΟ. ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΑΝΤΑ ΘΥΜΟΥΜΕΤΟ ΑΥΤΟ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣ ΤΣΙΚΛΕΣ ΚΑΙ ΚΛΕΝ ΠΡΙΝ ΞΗΜΕΡΟΣΗ ΣΥΜΕΝΗ ΜΕΤΑΚΙΝΟΥΝΤΑΙ
EPANIEL POWER
Γιατρός

Re: TZIKΛΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ-ΠΑΡΕΑ

Δημοσίευση από Γιατρός »

Εγώ είμαι μέσα
Αν ανησυχεί κάποιος για πουλιά ας τα πιάσει στο τέλος ;)
Καλή παρέα πάνω απόλα
Τετάρτη δύσκολο αλλά και καμιά άδεια πιάννω μέσα μέσα
Λευκωσία μένω
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ”