ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από virtualgreek »

sotiris!129 έγραψε:
AndreasDr έγραψε: Sit the ball down slowly.... Ζαττίν ούλλοι βουρούν τους Σωτήριες που πίσω πέρκι παίξουν θήραμα :?
μπορεις να το πεις και ετσι :lol:

Ο Σωτήρης μετρά για θήραμα ?

Κάτι θυμάμαι ότι είχε ένα σφαιρίδιο καρφωμένο στο κάτω χείλος. Έφυγε κουτσόφτερος φαίνεται ;)
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
Άβαταρ μέλους
Priest+++
Full Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 15 Αύγ 2014, 21:08

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από Priest+++ »

dimitris savva έγραψε:https://www.facebook.com/groups/1107195 ... 9/?fref=nf

αλλοι αρχισαν το ενδιμικο .....
Φιλέ Δημητρη δυστυχώς αυτά συμβαίνουν καθέ κυνηγετική εξορμηση! Όμως κανεις δεν διαμαρτύρεται ή αλλιώς όλοι είναι στην μουγκα!! Βλεπεις, είναι περίοδος που δικαιούται ο κάθε ένας να κόβει βόλτες με το δικαννο του νόμιμα, να εκτονώνεται και να νοιωθει αντρακλας! Αν υπάρξουν σχολια και διαμαρτυρίες τοτε ίσως τους γυρίσει μπούμερανγκ. Αν δεν ηταν περίοδος δικαννης εκτόνωσης ή σε λίγο που θα τελειώσουν οι "νόμιμες" εξορμήσεις, θα αρχίσουν τα οργανα ( λαθροθηρία, αλουποι, σιηλλαριες, θηροφυλακες κτλ)

Υ.Γ Μόλις άκουσα μελισσοφάγους αλλιως νερουππους. Τι φυσίγγια μου συστήνεται;
Istriano® reloaded
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από Laurona »

Πατερ μονο ιδιογωμοση.
Προτιμα πιστονακι με φτερα μελισσας κ σκαγια με επιστρωση βασιλικου πολτου.
Δεν ξερω να σου πω για τσιοκ.
Αλλα νομιζω οι προσευχες σου θα στελουν παντα τα σκαγια στο στοχο :D
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από Γιατρός »

Priest+++ έγραψε:
dimitris savva έγραψε:https://www.facebook.com/groups/1107195 ... 9/?fref=nf

αλλοι αρχισαν το ενδιμικο .....
Φιλέ Δημητρη δυστυχώς αυτά συμβαίνουν καθέ κυνηγετική εξορμηση! Όμως κανεις δεν διαμαρτύρεται ή αλλιώς όλοι είναι στην μουγκα!! Βλεπεις, είναι περίοδος που δικαιούται ο κάθε ένας να κόβει βόλτες με το δικαννο του νόμιμα, να εκτονώνεται και να νοιωθει αντρακλας! Αν υπάρξουν σχολια και διαμαρτυρίες τοτε ίσως τους γυρίσει μπούμερανγκ. Αν δεν ηταν περίοδος δικαννης εκτόνωσης ή σε λίγο που θα τελειώσουν οι "νόμιμες" εξορμήσεις, θα αρχίσουν τα οργανα ( λαθροθηρία, αλουποι, σιηλλαριες, θηροφυλακες κτλ)

Υ.Γ Μόλις άκουσα μελισσοφάγους αλλιως νερουππους. Τι φυσίγγια μου συστήνεται;
Παίζεις τα ρεχτά ή σηκωτά φίλε ;;;
Για να ξέρουμε σε ποια κατηγορία να σε βάλουμε εμείς οι αναμάρτητοι :ugeek:
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
master
Full Member
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: 20 Ιαν 2011, 06:30

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από master »

Anthimos έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:
giorgos80 έγραψε:Η λιλα ως τα 35 μετρα ειναι σαν το μπροστινο στοπερ του ποδηλατου παιζεις το λαο γονατα καμνει μια τουμπα και μηνισκει τζιαμε .τωρα για ποιες πανοπλιες μιλατε ακομα δεν καταλαβα
φιλε Γιωργο χτες επεια και επειασα τες victory concore 31γρ 7νο για τα τρυγωνια, τες ειχα δοκιμασει πανω σε φιλικουτουνια πρην 2 χρονια ετσι καιρο και ημουν υπερ ευχαριστημενος , ετσι μολις βρηκα τα τρυγωνακια την παρασκευη πηγα με μια σιγουρια και επειασα 1 πακετο !
ΔΕΝ επαιξα πουλι σεκκο ολα αλλα ολα overkill και μιλω για αποστασεις βολης 10-15 μετρων η ποιο μακρινη βολη με chock 3 στην πρωτη καννη και 2 στην δευτερη αν και δεν χριαστηκε!
επαιξα τρυγωνι του καθου στα 15 μετρα χωρις ουτε 1 κλονουι μπροστα του για να κοψει την τουφετσια και εγεμοσεν ο τοπος φτερα και το πουλι εφυγεν και επεσε κατω που την δωμη που δεν ειχα ορατοτητα με αποτελεσμα να το χασω !
το μεσημερι καθαρησα τα πουλια για να δω ποσα σκαγια ειχαν πανω τους μπας και εφτεγα εγω, ολα ειχαν 5+ σκαγια και μιλουμε για πουλια 2 φορες οσο ενα σπουργιτι
ειχα στην τσεντα 1 πακετο ballistic 28γρ 10 νο σκαι που παιζω στην ζικλα και ΔΕΝ ειμαι ευχαριστημενος (τες πιανω μονο και μονο για την τιμη τους)
αφηνα τα φιλικουτουνια να ξεμακρισουν στα 35-45 μετρα 3 βολες 3 πουλια με 3 chocke παλε στην πρωτη καννη, ουτε αιμα ουτε εκλοτσουσαν ουτε τπτ ...βουναρι !

Η θερμοκρασιες μπορει να ειναι πανομιοτιπες με το κυνηγι του λαγου αλλα η υγρασια αυτο τον καιρο διαφερει με αποτελεσμα πολλες χαρτουτσιες να μην κανουν την δουλεια τους !

Σωτο Challenger 28gr Game Load (Πρασινη) Νο 8
Φονευς τρυγονιων
Πραγματικά εξαιρετική, πολύ κοντά στην γεμωσιά μου Ανθιμε. Η διαφορά είναι ότι η γεμωσιά είναι γεμισμένη μία μία, με μεγάλη ακρίβεια!!!
Άβαταρ μέλους
Priest+++
Full Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 15 Αύγ 2014, 21:08

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από Priest+++ »

Γιατρός έγραψε:
Priest+++ έγραψε: Υ.Γ Μόλις άκουσα μελισσοφάγους αλλιως νερουππους. Τι φυσίγγια μου συστήνεται;
Παίζεις τα ρεχτά ή σηκωτά φίλε ;;;
Για να ξέρουμε σε ποια κατηγορία να σε βάλουμε εμείς οι αναμάρτητοι :ugeek:
Γιατρε μου, μου αρεσει το τρισδιαστο κυνηγι (3D) γι'αυτο κυνηγω σε τρια ημιχρονα. Το πρωί ιχνηλατοντας με την αγέλη μου, το απόγευμα με τα σκυλιά Φέρμας και το σούρουπο με το retriever μου στο τζιηδκιαστρο! Παντα όμως με σεβασμο προς το θήραμα και τους συναδέλφους μου κυνηγούς. Γι'αυτο παντα στο όπλο μου έχω τσιοκ full και extra full και κτυπω μονο σε αποστάσεις 15 μέχρι 89μετρων. Αρεσκομαι στα φυσίγγια 36γρ και άνω λογο διευρυμένων αυλών, γεμισμένα με stainless steel σκαγια εμποτισμένα με απεμπλουτισμένο ουράνιο. Τώρα για πυρίτιδα ακόμα το ψάχνω αφού οι καιρικές συνθήκες στην νήσο μας είναι μοναδικές ανα το παγκοσμιο, εξού και παντα έχω την μηχανή ίδιο γόμωσης στο αυτοκίνητο, μαζί με τον ταχογραφο αλλά και τους πινακες μου.
Istriano® reloaded
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από kyriakos304 »

Priest+++ έγραψε:
Γιατρός έγραψε:
Priest+++ έγραψε: Υ.Γ Μόλις άκουσα μελισσοφάγους αλλιως νερουππους. Τι φυσίγγια μου συστήνεται;
Παίζεις τα ρεχτά ή σηκωτά φίλε ;;;
Για να ξέρουμε σε ποια κατηγορία να σε βάλουμε εμείς οι αναμάρτητοι :ugeek:
Γιατρε μου, μου αρεσει το τρισδιαστο κυνηγι (3D) γι'αυτο κυνηγω σε τρια ημιχρονα. Το πρωί ιχνηλατοντας με την αγέλη μου, το απόγευμα με τα σκυλιά Φέρμας και το σούρουπο με το retriever μου στο τζιηδκιαστρο! Παντα όμως με σεβασμο προς το θήραμα και τους συναδέλφους μου κυνηγούς. Γι'αυτο παντα στο όπλο μου έχω τσιοκ full και extra full και κτυπω μονο σε αποστάσεις 15 μέχρι 89μετρων. Αρεσκομαι στα φυσίγγια 36γρ και άνω λογο διευρυμένων αυλών, γεμισμένα με stainless steel σκαγια εμποτισμένα με απεμπλουτισμένο ουράνιο. Τώρα για πυρίτιδα ακόμα το ψάχνω αφού οι καιρικές συνθήκες στην νήσο μας είναι μοναδικές ανα το παγκοσμιο, εξού και παντα έχω την μηχανή ίδιο γόμωσης στο αυτοκίνητο, μαζί με τον ταχογραφο αλλά και τους πινακες μου.
Εικόνα
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Άβαταρ μέλους
ΑΝΔΡΕΑΣ Τ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: 24 Μαρ 2013, 16:01
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από ΑΝΔΡΕΑΣ Τ »

Priest+++ έγραψε:
Γιατρός έγραψε:
Priest+++ έγραψε: Υ.Γ Μόλις άκουσα μελισσοφάγους αλλιως νερουππους. Τι φυσίγγια μου συστήνεται;
Παίζεις τα ρεχτά ή σηκωτά φίλε ;;;
Για να ξέρουμε σε ποια κατηγορία να σε βάλουμε εμείς οι αναμάρτητοι :ugeek:
Γιατρε μου, μου αρεσει το τρισδιαστο κυνηγι (3D) γι'αυτο κυνηγω σε τρια ημιχρονα. Το πρωί ιχνηλατοντας με την αγέλη μου, το απόγευμα με τα σκυλιά Φέρμας και το σούρουπο με το retriever μου στο τζιηδκιαστρο! Παντα όμως με σεβασμο προς το θήραμα και τους συναδέλφους μου κυνηγούς. Γι'αυτο παντα στο όπλο μου έχω τσιοκ full και extra full και κτυπω μονο σε αποστάσεις 15 μέχρι 89μετρων. Αρεσκομαι στα φυσίγγια 36γρ και άνω λογο διευρυμένων αυλών, γεμισμένα με stainless steel σκαγια εμποτισμένα με απεμπλουτισμένο ουράνιο. Τώρα για πυρίτιδα ακόμα το ψάχνω αφού οι καιρικές συνθήκες στην νήσο μας είναι μοναδικές ανα το παγκοσμιο, εξού και παντα έχω την μηχανή ίδιο γόμωσης στο αυτοκίνητο, μαζί με τον ταχογραφο αλλά και τους πινακες μου.
:o :o :o :o :o :o :o :o ;)
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από Γιατρός »

Priest+++ έγραψε:
Γιατρός έγραψε:
Priest+++ έγραψε: Υ.Γ Μόλις άκουσα μελισσοφάγους αλλιως νερουππους. Τι φυσίγγια μου συστήνεται;
Παίζεις τα ρεχτά ή σηκωτά φίλε ;;;
Για να ξέρουμε σε ποια κατηγορία να σε βάλουμε εμείς οι αναμάρτητοι :ugeek:
Γιατρε μου, μου αρεσει το τρισδιαστο κυνηγι (3D) γι'αυτο κυνηγω σε τρια ημιχρονα. Το πρωί ιχνηλατοντας με την αγέλη μου, το απόγευμα με τα σκυλιά Φέρμας και το σούρουπο με το retriever μου στο τζιηδκιαστρο! Παντα όμως με σεβασμο προς το θήραμα και τους συναδέλφους μου κυνηγούς. Γι'αυτο παντα στο όπλο μου έχω τσιοκ full και extra full και κτυπω μονο σε αποστάσεις 15 μέχρι 89μετρων. Αρεσκομαι στα φυσίγγια 36γρ και άνω λογο διευρυμένων αυλών, γεμισμένα με stainless steel σκαγια εμποτισμένα με απεμπλουτισμένο ουράνιο. Τώρα για πυρίτιδα ακόμα το ψάχνω αφού οι καιρικές συνθήκες στην νήσο μας είναι μοναδικές ανα το παγκοσμιο, εξού και παντα έχω την μηχανή ίδιο γόμωσης στο αυτοκίνητο, μαζί με τον ταχογραφο αλλά και τους πινακες μου.
Αν κυνηγάς και κοράζινους και κάμνεις και τον θηροφύλακα να πας στην Πάφο
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Τι chance έχει ο Παπάς του φόρουμ να μην είναι συγγενείς με τον Γιατρό μας; :lol: :lol: :lol:

Πάτερ καλά τα πας δεν λέω αλλά σαν το ποστ του φίλου μου του Doctor με τον Ρούντολφ δεν έχει!! Κρίμα που δεν μπορώ να το βρω. Είπα να κάνω ένα τόπικ με τα best of του Doctor αλλά με δυσκολεύομαι στην εξεύρεση!! Εν τόσα πολλά τα γέριμα!!

Υγεία και γέλιο σε όλους!!!
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”