Πισωκολα η Τουφεκια του Λαγου

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Πισωκολα η Τουφεκια του Λαγου

Δημοσίευση από tracker686 »

Παιδεια γεια σας,
Μην παραξενεύεστε που ειμαι τετοια ωρα στο φορουμ απλα ηθελα να σας πω το πονο μου για να φυγει απο πανω μου,μεχρι τις 11 σημερα επιασα το κοτα 5 περδικια 1 φραγκολινα α ναι και 1 ορτυκη,ηρθα σπιτι λεβεντης τα ξεντερισα και τα εβαλα στη καταψυξη. ειπα να ξεκουραστω λιγο και μετα να παω να γυρεψω κανενα λαγο για να συμπληρωθη και η ημερα με το κερασακι στη τουρτα. φορτωσα τα σκυλλια πηγα σε ενα τοπο που υπολογιζα να εχει,κατεβασα τα σκυλια και αρχισα,επι 2,30 ωρες οργωνα την περιοχη και τιποτα,και ειπα να αλλαξω τοπο και οπως ερχομουνα πισω τα σκυλλια πεθαμενα απο τον ηλιο και την κουραση πηγαν πιο μπροστα μου και εγω πηγα πισω τους σταματησαν και εβλεπε ο ενας τον αλλο,και ξαφνικα απο πισω μου πεταγετε ενας λαααατσος γυρισα μονομιας και του εσυρα μια 6 νουμερο 40 γραμμαρια(δεν τον εστισε η χαρτουτσια?) την εφαε πανω στο κωλο εφυγαν οι μαλλες του πεταξε και τα ποδια του πλευρο και νομισα οτι τον επιασα τα σκυλλια πισω του μονομιας ο λαγος εφερε το νου του σε κλασματα δευτερολεπτου και βρηκε τα ποδια του και ηταν γωνιασμα βουνου και μεχρι να του συρω την δευτερη μου ο λαγος εκλωσε το πλευρο.....πισω του τα σκυλλια εγω δεν ειδα που κατευθηνθεικε και το μονο που εκανα ειναι να παρακαλω να τον κρατουν τα σκυλλια και να τον φερνουν....μετα απο 5 λεπτα τα σκυλλια επεστρεψαν χωρις το λαγο.... :( μετα ξεκινησα την ερευνα μου μπας και εκρυψε εκει κοντα κτυπημενος,μη ξερωντας που πηγε η μπας τον βρω πεθαμενο αν πεθανε,ΤΙΠΟΤΑ και σας ρωταω ρε παιδεια αυτο ηταν καλλυκωμα? ο λαγος μπορει να πεθανε καπου,η πηγε και εκρυψε κτυπημενος και δεν υπηρχε ξανα περιπτωση να ξανασυκωστη?????? :?: και το αλλο αν δεν κτυπηθεικε καλα θα εγκαταλυψη την περιοχη εκει η να ξαναπαω την τεταρτη μπας και τον εβρω...δεν ξερω τη να σκεφτω..... πεστε μου σας παρακαλω και την δικη σας γνωμη
Μς εκτιμηση Π.Σ
aggelos ANO G10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: 02 Φεβ 2011, 21:07

Re: Πισωκολα η Τουφεκια του Λαγου

Δημοσίευση από aggelos ANO G10 »

ρε φιλε οι ιταλοι ξερισ τι λενε??...τα κολομερκα του λαγου εν οποσ ενασ σακοσ με μοληβι :) ;)
Άβαταρ μέλους
beretta682
Full Member
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: 31 Δεκ 2010, 10:29

Re: Πισωκολα η Τουφεκια του Λαγου

Δημοσίευση από beretta682 »

Τραβάς τα μαλλιά σου ακόμα???? Κρίμα πάντως. Εν νομίζω να έζησε μετά που έτσι περιγραφή που μας έκαμες. Πιστεύκω κάπου έκρυψε τζε τα σκυλιά εν εμπορούσαν να πιαν μαλαές λόγω της ζέστης
Φιλικά,
Χρήστος
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Πισωκολα η Τουφεκια του Λαγου

Δημοσίευση από tracker686 »

καλυτερα να μην τον εφκαλα ρε παιδεια αληθεια που σας λαλω,τωρα ειναι πιο δυσκολο για μενα γιατι αφου τον πετυχα και καλα και δεν τον καλλικοσα καθαρα,αν τον καλλικονα θα σταματουσα να τον σκεφτομαι και θα τα εβαζα μονο με τον εαυτο μου,αλλα τωρα τα βαζω με ολα τα αλλα,επεθανεν,ζει,εκρυψεν καπου,εφιεν απο την περιοχη? πιο απολα να σκεφτω? τι πραμα και τουτο δηλαδη!!!
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Πισωκολα η Τουφεκια του Λαγου

Δημοσίευση από lagomania »

εψοφισε πιλε ο λαος φιλε αμαν εφαεν την ντουφεκια οπως λάλεις εφαεν την και εβουρισεν και καπου επεσε και οι σκυλοι εν εκαταφεραν να τον εντοπισουν εν ιχνηλατες που εχεις? εμας εφαεν 10 κ;αλικωματα ο λαος αλλα εν εφαε ουτε σκαι ο ενας ο αλλος εφαεν λια σκαγια που την μπηκτη που του εκαμα εκοψε ταχυτητα λιο εφαεν την πας το δεξι πισινο ποδι και επεξεν τον ο παρεας αχερα :) ο λαος εν τζελεφος 1 σκαι να φαει εν να παθει ζημια
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: Πισωκολα η Τουφεκια του Λαγου

Δημοσίευση από LAGOS »

Φίλε μου πολύ πιθανόν να τον έβρεις την Τετάρτη πεθαμένο αν δεν τον φάν οι αλουποί. Απο τι απόσταση τον κτύπησες? Και μιά φιλική συμβουλή: Το 6νο εν κάμνει για τον λαό. Ξέρω οτι πολλοί εννα διαφωνήσουν μαζι μου. Απλα λέω την άποψη μου.
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Πισωκολα η Τουφεκια του Λαγου

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

LAGOS έγραψε:Φίλε μου πολύ πιθανόν να τον έβρεις την Τετάρτη πεθαμένο αν δεν τον φάν οι αλουποί. Απο τι απόσταση τον κτύπησες? Και μιά φιλική συμβουλή: Το 6νο εν κάμνει για τον λαό. Ξέρω οτι πολλοί εννα διαφωνήσουν μαζι μου. Απλα λέω την άποψη μου.
ΠΡΟΤΟΣ ΕΓΩ :) ΔΙΟΤΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΠΕΞΑ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΛΑΟ ΣΤΟ ΤΡΟΟΔΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΟΥΝ ΣΤΕΣ ΤΡΥΟΝΕΣ ΜΕ Ν.9 ΚΑΙ ΕΝ ΕΛΑΧΤΙΣΕ.
EPANIEL POWER
lusso
Full Member
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 10:52

Re: Πισωκολα η Τουφεκια του Λαγου

Δημοσίευση από lusso »

LAGOS έγραψε:Φίλε μου πολύ πιθανόν να τον έβρεις την Τετάρτη πεθαμένο αν δεν τον φάν οι αλουποί. Απο τι απόσταση τον κτύπησες? Και μιά φιλική συμβουλή: Το 6νο εν κάμνει για τον λαό. Ξέρω οτι πολλοί εννα διαφωνήσουν μαζι μου. Απλα λέω την άποψη μου.
εγω παντος παιζω με 7αρκα και εν κλωτσουν...
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Πισωκολα η Τουφεκια του Λαγου

Δημοσίευση από lagomania »

ε ναι ρε κοπελια τυχαια περιστατικα συμβαινουν επεξα και εγω με 28γρ ΣΚΙ λαο που αποσταση θεμας που ημουν στις τζικλες αλλα εν θα κυνηγας λαο με 28γρ και9 εγω κυνηγω τους με 3αρες και ασσους ;)
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: Πισωκολα η Τουφεκια του Λαγου

Δημοσίευση από LAGOS »

Καλά ρε κοπέλια! Και εγώ έπαιξα μια φορά πέρτικο με μισή. Πρέπει να κυνηγώ τους πέρτικους με μισές? Για όνομα του Θεού. Και όπως είπα και πρίν είναι η προσωπική μου άποψη και πολλοί θα διαφωνήσουν. Στην προκειμένη περίπτωση αν ήταν 3-4-5 το σκάι του συνάδελφου θα είχε πιό πολλές πιθανότητες να τον κρατήσει. Αυτο δεν ισχύει πάντα. Αν τον έπαιζε κκελλέ ή πλευρό πολυ πιθανόν να μεν εκλώτσα.
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ”