Beretta 686 silver pigeon 1 sporting - 690 field III - 6

Απάντηση
Απίθανος 78
Full Member
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: 10 Δεκ 2015, 09:20

Beretta 686 silver pigeon 1 sporting - 690 field III - 6

Δημοσίευση από Απίθανος 78 »

Χαιρετω την παρεα. Αποφασισα να αγορασω οπλο καινουργιο και η κατευθηνση μου ειναι προς το 690 black μιας και το beretta ειναι το οπλο που μεγαλωσα και κυνηγησα για 20+ χρονια αλλα αρχισε να μπαινει και στη σκεψη μου το 325plus αν και δεν συμπαθω τα browning λογω αισθητικης. Αυτα που με προβλιματιζουν ειναι η ηλικια του 325plus σε σχεση και με την τιμη του αλλα και οι διευρημενοι αυλοι του μιας και θεωρω αλλα και διαβασα οτι το 18.6 του beretta ειναι οι ιδανικοι αυλοι. Επισης με προβληματιζει αν αξιζει να δωσει κανεις 600-800 ευρω παραπανω απο το silvrer pigien 1 sporting για να παρει το 690 field 3 η το black.
Σημ 1. Αν παρω beretta δεν θα το παρω απο αντιπροσωπεια λογο διαφορας τιμης.(γιατι να δωσω 400 ευρω παραπανω της αντιπροσωπειας?) Η γνωμη σας μετρα.
Σημ 2. Σκεφτομαι για 30ρι αντι 28 που εμαθα τοσα χρονια αλλα με φοβιζει αν θα δυσκολευτω πολυ να το μαθω.
Σημ 3. Το θελω καθαρα για κυνηγι. 1η κυριακη περδικο και μετα τζιηκλες και τρασιηλες. 2 εξορμισεις φασσα τον αυγουστο και 1 μηνα τρυγονια.
Σιγουρα θα δοκιμασω να επομισω ολα τα οπλα και θα παω σε αυτο που μου τεριαζει αλλα το 690black εχει και ρυθμιζομενο κοντακι. Ειναι ενα +.
Οποιαδηποτε βοηθεια , κατευθηνση απο οποιον ειναι γνωστης σε αυτα τα θεματα θα μου ηταν χρησημη.

Hunter for life
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Beretta 686 silver pigeon 1 sporting - 690 field III

Δημοσίευση από admin »

Καλή επιλογή το Beretta 690 αν και τα silver pigeon έχουν παράδοση στην αγορά , σίγουρα ένα κοντάκι στα μέτρα σου είναι πάντα + , το όπλο είναι πολύ καλά ζυγισμένο δέν καταλαμβαίνεις το βάρος του και η τεχνολογία του είανι πιο προχωρημένη απο το silver pigeon. Τώρα απο πού θα το αγοράσεις κάνε μια έρευνα αγοράς και κοίταξε όχι μόνο την τιμή αλλά και την εγγύηση και το after sale service.
Για τα browning οι διευρυμένοι αυλοί είναι ένα θέμα το οποίο αν και ρυθμίζεται εντούτοις σίγουρα και εγώ σε επιλογή καινούργιου θα επέλεγα αυλό 18,4-18,6 μαξ
Προσέχουμε...για να έχουμε
Απίθανος 78
Full Member
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: 10 Δεκ 2015, 09:20

Re: Beretta 686 silver pigeon 1 sporting - 690 field III

Δημοσίευση από Απίθανος 78 »

Ευχαριστω Αριστε. Οντως το after sale market ειναι ενα θεμα αλλα νομιζω στα μπερετα ειναι αχρειαστο. Τουλαχιστο στο μοντελο που ειχα εγω μεχρι χτες. 21 χρονων οπλο και δεν εδωσα ουτε και ενα ευρω πανω του εκτος απο σερβις και ξυλεια. Τωρα για το 690 αν δεν ειναι οσο αξιοπιστο οσο ενα 686 δεν.μπορω να το ξερω.

Hunter for life
Απίθανος 78
Full Member
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: 10 Δεκ 2015, 09:20

Re: Beretta 686 silver pigeon 1 sporting - 690 field III

Δημοσίευση από Απίθανος 78 »

After sale service ηθελα να πω

Hunter for life
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Beretta 686 silver pigeon 1 sporting - 690 field III

Δημοσίευση από admin »

Αχρειαστο να ειναι αλλα αν δεν το εχεις και παθει κατι τοτε.....? Εισηγηση αν μπορεισ δοκιμασε το πριν το αγορασεις
Προσέχουμε...για να έχουμε
panagiotiskon.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 23 Σεπ 2017, 21:49

Re: Beretta 686 silver pigeon 1 sporting - 690 field III

Δημοσίευση από panagiotiskon. »

Καλησπέρα σας, το σκέφτομαι και γω για το 690 field III, αλλά νομίζω πως ακόμη δεν έχουν καθιερωθεί στη Κύπρο ούτως ωστε να υπάρχει αρκετή πληροφόρηση για τα όπλα αυτά.
Σίγουρα το 690 το σπορτινγκ είναι πιο ασφαλής επιλογή αλλά το βάρος του όπλου αυτού με ρυθμιζόμενο κοντακι ξεπερνα κατα πολυ το επιθυμητο για μένα βάρος αφού το όπλο αυτό το προορίζω και για περπατητο κυνήγι. Αν γνωριζετε καποιον που κυνηγαει με field θα ταν καλα να μαθαιναμε ποιες είναι οι εντυπωσεις του.
Απίθανος 78
Full Member
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: 10 Δεκ 2015, 09:20

Re: Beretta 686 silver pigeon 1 sporting - 690 field III

Δημοσίευση από Απίθανος 78 »

Αν δεν κανω λαθος το συγκεκριμενο οπλο ειναι καπου στα 3600 ενω το field καπου στα 3200? Αλλα αποτι διαβαζω ειναι τοσο καλα ζυγισμενο που δεν το καταλαβεις αλλα δεν με πειραζει το βαρος του γιατι το θελω για στατικο κυνηγι και εχω ελαφρυ οπλο για περπατητο

Hunter for life
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Beretta 686 silver pigeon 1 sporting - 690 field III

Δημοσίευση από MARIOSE »

Καλημέρα παιδιά,

Σκεφτόμουν και εγώ για καινούριο όπλο και είχα στα υπόψη το beretta black edition (690 ή 692) 30ρη. Στο τέλος μετάνιωσα και θα μείνω με το 686 μου αλλά θα ήθελα να αναφέρω ότι αρκετοί με προβλημάτισαν λέγοντας μου ότι το black με τον καιρό και τη χρήση χάννει το χρώμα του.

Δεν ξέρω πόσο ευσταθεί αυτό απλά το αναφέρω για το φίλο Νικόλα (νομίζω :) ) που ενδιαφέρεται και καλό θα ήταν να το ψάξει λίγο. Η χρήση που ήθελα να του κάνω και εγώ ήταν καθαρά κυνήγι στατικό.
Απίθανος 78
Full Member
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: 10 Δεκ 2015, 09:20

Re: Beretta 686 silver pigeon 1 sporting - 690 field III

Δημοσίευση από Απίθανος 78 »

Καλημερα Μαριε. Αν αναφερεσαι σε εμενα Χαρη με λενε οχι Νικολα[emoji4].
Και αυτο με προβληματιζει αλλα απο εκει που σκεφτομαι να το παρω μονο το black στεκει. Τωρα απο τον αντιπροσωπο δεν ξερω ποσα θα μου πει για το silver sporting με ρυθμιζομενο κοντακι. Μαλλον θα τον παρω τηλ και θα εχω διπλα μου και κανενα παυσιπονο[emoji23]

Hunter for life
predator
Full Member
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 28 Αύγ 2012, 09:00

Re: Beretta 686 silver pigeon 1 sporting - 690 field III

Δημοσίευση από predator »

Φίλε δοκίμασε και beretta και browning και αυτό που σου κάθετε καλύτερα να το πάρεις. Στην παρέα έχουμε και απο τις 2 εταιρείες όπλα και με συμβατούς και με διευρυμένους αυλούς. Άμα ξέρεις να παίζεις είτε 18.7 εν το όπλο είτε 18.4 πάλε ενα πέφτουν κεραυνοβολημένα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”