BERETTA 682 SUPER SPORT

Απάντηση
Απίθανος 78
Full Member
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: 10 Δεκ 2015, 09:20

BERETTA 682 SUPER SPORT

Δημοσίευση από Απίθανος 78 »

Μπορει καποιος να δωσει πληροφοριες για αυτο το οπλο? Μου ειπαν οτι καποιος ενδιαφερεται να το πουλησει αλλα δεν το ειδα ακομα και στο διαδιχτιο δεν βρισκω και πολλα.
Ποσο παλια ειναι?
Ποσο βαρος εχουν?
Ποια η συγκριση του με το s682 ή 682 gold και silver?
Ειναι καλα ζυγισμενα?
Οποια πληροφορια θα μου ειναι πολιτιμη.
Άβαταρ μέλους
682 GOLD E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 18 Ιαν 2012, 22:59

Re: BERETTA 682 SUPER SPORT

Δημοσίευση από 682 GOLD E »

Απίθανος 78 έγραψε:Μπορει καποιος να δωσει πληροφοριες για αυτο το οπλο? Μου ειπαν οτι καποιος ενδιαφερεται να το πουλησει αλλα δεν το ειδα ακομα και στο διαδιχτιο δεν βρισκω και πολλα.
Ποσο παλια ειναι?
Ποσο βαρος εχουν?
Ποια η συγκριση του με το s682 ή 682 gold και silver?
Ειναι καλα ζυγισμενα?
Οποια πληροφορια θα μου ειναι πολιτιμη.
https://en.wikipedia.org/wiki/Beretta_682
Απίθανος 78
Full Member
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: 10 Δεκ 2015, 09:20

Re: BERETTA 682 SUPER SPORT

Δημοσίευση από Απίθανος 78 »

Τουτα εδιαβασα τα αλλα εν εξαταλαβα και πολλα. Το super sport ειναι το s682? Και εβγαινε μεχρι το 94? Αν ειναι ετσι αρα πρεπει να ειναι με mobil chock και 18.4 αυλους? Αλλα απο την αλλη εχει και με ported καννες που αυτο νομιζω δεν ειχε εκεινο το καιρο.
Άβαταρ μέλους
682 GOLD E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 18 Ιαν 2012, 22:59

Re: BERETTA 682 SUPER SPORT

Δημοσίευση από 682 GOLD E »

Απίθανος 78 έγραψε:Τουτα εδιαβασα τα αλλα εν εξαταλαβα και πολλα. Το super sport ειναι το s682? Και εβγαινε μεχρι το 94? Αν ειναι ετσι αρα πρεπει να ειναι με mobil chock και 18.4 αυλους? Αλλα απο την αλλη εχει και με ported καννες που αυτο νομιζω δεν ειχε εκεινο το καιρο.
Τα πρώτα που βγήκαν ήταν τα s682 και ακολούθησαν τα gold τα οποία είναι όλα mobilchoke με αυλούς 18.3 - 18.5. Κάποια μοντέλλα γράφει στη κάνη super sporting και έχουν ported κάνες ενώ τα άλλα που δεν έχουν γράφουν μόνο sporting στη κάννη. Απο ημερομηνίες εν να σε γελάσω
Απίθανος 78
Full Member
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: 10 Δεκ 2015, 09:20

Re: BERETTA 682 SUPER SPORT

Δημοσίευση από Απίθανος 78 »

Ερωτησεις:
1. Ολα τα 682 ειναι mobil chocks? Ουτε optima bore ειναι?
Το super sport(δεν ειναι super sporting) εβγαινε σε ολα το μοντελα του 682? S, GOLD, SILVER?
Ολα τα σουπερ σπορτ ειναι με πορτετ καννες? Γιατι μου φανηκε οτι ειδα στο ιντερνετ και χωρις τρυπες.
Συγνωμη για τα πολλα ερωτηματα μου αλλα ειμαι σε διλυμα. Εχω ενα s686 special του 96 18.4 αυλους 3" θαλαμες σπορτινκ και παντα ηθελα να το αλλαξω με ενα 682 αλλα αν ειναι με τα ιδια χαρακτηριστικα δεν ξερω αν αξιζει.
Άβαταρ μέλους
682 GOLD E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 18 Ιαν 2012, 22:59

Re: BERETTA 682 SUPER SPORT

Δημοσίευση από 682 GOLD E »

Απίθανος 78 έγραψε:Ερωτησεις:
1. Ολα τα 682 ειναι mobil chocks? Ουτε optima bore ειναι?
Το super sport(δεν ειναι super sporting) εβγαινε σε ολα το μοντελα του 682? S, GOLD, SILVER?
Ολα τα σουπερ σπορτ ειναι με πορτετ καννες? Γιατι μου φανηκε οτι ειδα στο ιντερνετ και χωρις τρυπες.
Συγνωμη για τα πολλα ερωτηματα μου αλλα ειμαι σε διλυμα. Εχω ενα s686 special του 96 18.4 αυλους 3" θαλαμες σπορτινκ και παντα ηθελα να το αλλαξω με ενα 682 αλλα αν ειναι με τα ιδια χαρακτηριστικα δεν ξερω αν αξιζει.
1. optima bore είναι μόνο το τελευταίο μοντέλλο που έβγαλε το 682 gold e. Άσε το super sport που γράφουν στον υποφυλακτήρα της σκανδάλης. Έχω την εντύπωση τα πλείστα έτσι γράφουν. Εσύ την κάννη να βλέπεις όπως είναι η πιο κάτω φωτογραφία. Όλα όσα γράφουν super sporting στη κάννη είναι με ported κάννες. Για την άλλη σου ερώτηση δεν ξέρω. Η άποψη μου είναι μείνε με εκείνο που έμαθες και πάλε το ίδιο είναι, πάλε beretta! :) η κύρια διαφορά είναι το βάρος τους
super sporting.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Απίθανος 78
Full Member
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: 10 Δεκ 2015, 09:20

Re: BERETTA 682 SUPER SPORT

Δημοσίευση από Απίθανος 78 »

Τουτον που μου ειπαν εν χωρις τρυπες τελικα. Οσο για το βαρος τουτον εν το προβλημα μου. Το δικι μου ειναι 3450 και χτυπα μου στην μεση. Θελω κατι πιο ελαφρυ εστω και 200 γρ. Ευχαριστω πολυ παντως για την βοηθεια
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: BERETTA 682 SUPER SPORT

Δημοσίευση από KINIGOSS »

Απίθανος 78 έγραψε:Τουτον που μου ειπαν εν χωρις τρυπες τελικα. Οσο για το βαρος τουτον εν το προβλημα μου. Το δικι μου ειναι 3450 και χτυπα μου στην μεση. Θελω κατι πιο ελαφρυ εστω και 200 γρ. Ευχαριστω πολυ παντως για την βοηθεια
φιλε μου το οπλο σου εν πολλα καλο.Αν σου καθετε κρατα το και εν κριμα για μερικα γραμαρια να πιασεις αλλο οπλο που στην ουσια το ιδιο πραμα ειναι με ιδια μεταλλα και ορισμενες μικροδιαφορες αν δεν μπαλανσαρει σασε το μπαλανς του να δεις οτι θα ειναι πιο ανετο.
Αν θέλεις ελαφρυ πιασε και ενα κυνηγετικο βρισκεις φτηνα s56 beretta πολυ καλα για κυνηγι!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: BERETTA 682 SUPER SPORT

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Απίθανος 78 έγραψε:Τουτον που μου ειπαν εν χωρις τρυπες τελικα. Οσο για το βαρος τουτον εν το προβλημα μου. Το δικι μου ειναι 3450 και χτυπα μου στην μεση. Θελω κατι πιο ελαφρυ εστω και 200 γρ. Ευχαριστω πολυ παντως για την βοηθεια
Αγαπητε Χαρη η γνωμη μου ειναι ...οπως ειπε και πιο πισω ο φιλος KINIGOSS να μην το αλλαξεις αν ειναι για 200γρ,μην το κανεις....για να δεις την διαφορα οπου θα αξιζει και τον κοπο να γινει αυτη η αλλαγη πρεπει να παρεις μεχρι τα 3100-3150γρ μαξιμουμ και θα ειναι και μια χαρα οπλο με αυτο το βαρος για τα φυσιγγια που ριχνουμε στη Κυπρο σε θεμα γομωσεων και αριθμων φυσιγγιων!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Απίθανος 78
Full Member
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: 10 Δεκ 2015, 09:20

Re: BERETTA 682 SUPER SPORT

Δημοσίευση από Απίθανος 78 »

Καμια φορα τραβουν μας και τα λουσα και τρωμε τα μουτρα μας
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”