BAIKAL CLUB

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: BAIKAL CLUB

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Εγω θα το ελεγα διασταυρωση Browning - Beretta
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: BAIKAL CLUB

Δημοσίευση από mikros »

Το βάρος του στα 3.200γρ είναι μια βελτίωση στο βάρος απο την Μπαικαλ
Γενικά ωραίο το όπλο σε σχέση με τα περισσότερα της προηγούμενης σειράς που ήταν μεν στιβαρά αλλά βαρετά και άκομψα.
Μέχρι αρχές Μάρτη ήταν διαθέσιμο μόνο στην Ρώσικη αγορά, για τώρα δεν ξέρω...

Ωραίο, ΑΛΛΑ...
H τιμή του με βάση την ρώσικη αγορά στα 140000 ρουβλια αντιστοιχεί περίπου στα 2.300 ευρά... :shock:
Τωρά για Μπαικαλ τόσα?
ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
12345678
Full Member
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 29 Οκτ 2012, 16:02
Τοποθεσία: ελλαδα

Re: BAIKAL CLUB

Δημοσίευση από 12345678 »

mikros έγραψε:Το βάρος του στα 3.200γρ είναι μια βελτίωση στο βάρος απο την Μπαικαλ
Γενικά ωραίο το όπλο σε σχέση με τα περισσότερα της προηγούμενης σειράς που ήταν μεν στιβαρά αλλά βαρετά και άκομψα.
Μέχρι αρχές Μάρτη ήταν διαθέσιμο μόνο στην Ρώσικη αγορά, για τώρα δεν ξέρω...

Ωραίο, ΑΛΛΑ...
H τιμή του με βάση την ρώσικη αγορά στα 140000 ρουβλια αντιστοιχεί περίπου στα 2.300 ευρά... :shock:
Τωρά για Μπαικαλ τόσα?
ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ
Th ειπες συναδελφε :o λεγαμε αντε 200παραπανω απο το παλιο μοντελο ,με 2300 στην ελλαδα σημερα ,
δε κοιτας να παρης ολπο :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: BAIKAL CLUB

Δημοσίευση από giorgos80 »

Retail price of a standard gun MP- 234 in Izhevsk is expected to reach 20 thousand rubles. Neither "Turk" in the price segment from 20 to 30-35 thousand rubles for the aggregate manufacturing quality ( and the quality of the materials used ) with MR -234 simply can not compete . We can assume that the serial MR -234 more or less decent " Turks " will play only one - in the outer gloss . For some hunters it may be important . But it may be advisable to remove the tree from some Turkish "masterpiece" like SARSILMAZ SP- 300 or the like (including - higher price range ) that would ensure that much-loved by many ( although they well understood ) the term " corporate culture " has acquired a practical color.

ολο το αρθρο εδω
http://www.shotgunworld.com/bbs/viewtop ... 3&t=385372
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: BAIKAL CLUB

Δημοσίευση από KINIGOSS »

πριν καιρον εκουρτισαν μας οτι εφκηκε νεα εκδοση αλλα εγω εν ειδα τπτ..

http://origin2.ethnos.gr/entheta.asp?ca ... d=63963005
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: BAIKAL CLUB

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Mετά από τη συζήτηση για τα πιθανώς προβληματικά τσιοκς του Baikal, ήθελα να δοκιμάσω και εγώ τα δύο δικά μου τσιοκς #4 που είχα στη κατοχή μου. Στις πρόσφατες δοκιμές με το Λεύκιο του είπα να δοκιμάσω να βάλω και τα 2 τσιοκς #4 και να ρίξω να δω τις κατανομές τους και τι ποσοστό θα βγάλουν. Με το πρώτο τσιοκ νούμερο 4 μου έφυγε λίγο η βολή προς τα κάτω και δεν μπορείς να βγάλεις σωστό συμπέρασμα, με το δεύτερο τσιοκ νούμερο 4 η βολή βγήκε σωστά.

Οι βολές έγιναν στα 30 μέτρα, με τσιοκ 4, με φυσίγγια Victory Concorde 31gr #6 (Σύνολο σκαγιών στο φυσίγγι 264).

Σύνολο σκαγιών στο πίνακα 201. Σύνολο σκαγιών στο κύκλο των 76 εκ, 153 (ποσοστό 58%)

http://i2.photobucket.com/albums/y10/Bu ... 5ahhrg.jpg
fillandos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 15 Σεπ 2012, 02:21

Re: BAIKAL CLUB

Δημοσίευση από fillandos »

Χερετω την παρεα εχει μεγαλωσει το Baikal club βλεπω χερωμε παρα πολυ :D Στο 8εμα μου τωρα ακομα ψαχνω το φυσιγγιο μετα τις 9 οταν αρχιζει η ζεστη παρακαλο βοιθεια κοντευι ι φασσα παιδια :D Να σας θυμισω οτι το οπλο μου ειναι βαικαλ μπ27-1c 18,4
fillandos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 15 Σεπ 2012, 02:21

Re: BAIKAL CLUB

Δημοσίευση από fillandos »

Θελω βοιθεια παιδια η καλιτερα γνωμες και εγω θα κανω τις δοκιμες μου ! :D Απλα για να ξερετε στιν τσιχλα ενα φυσιγγιο πεζω ολι μερα S4 rc33gr τελιο δοκιμαστε το :D Οταν ερθει η ωρα! γνωμες παρακαλο φυσιγγια για την φασσα μετα τις 9 :D :D
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: BAIKAL CLUB

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Αυτό με την ώρα δεν το καταλάβω, θα σου προτείνω για καιρικές συνθήκες. Για ζέστη/ξηρασία (που υπολογίζω αυτό εννοείς μετά τις 9) θα σου προτείνω το Gem 32 της Ολύμπια και το Nobel Speed 34gr. Αν δεν θέλεις πολλά γραμμάρια (π.χ παίζεις με κλειστά τσιοκς) θα σου προτείνω το Victory Rocket 29gr και το Victory Mirage 30gr.
fillandos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 15 Σεπ 2012, 02:21

Re: BAIKAL CLUB

Δημοσίευση από fillandos »

spyrosspyrou851 έγραψε:Αυτό με την ώρα δεν το καταλάβω, θα σου προτείνω για καιρικές συνθήκες. Για ζέστη/ξηρασία (που υπολογίζω αυτό εννοείς μετά τις 9) θα σου προτείνω το Gem 32 της Ολύμπια και το Nobel Speed 34gr. Αν δεν θέλεις πολλά γραμμάρια (π.χ παίζεις με κλειστά τσιοκς) θα σου προτείνω το Victory Rocket 29gr και το Victory Mirage 30gr.
Ακριβος φιλε μου αυτο ηθελα να αναφερω οταν ειναι ζεστος ο καιρος. Τα τσιοκ που εχω στο οπλο μου ειναι 4-3 παντα αρα καλιτερα πολλα γραμμαρια μεσα στα πλαισια φισικα σε ευχαριστω για την βοιθεια θα κανω τις δοκιμες μου :D αλλος παιδια ακουω τι προτεινετε θα με βοιθεισετε πολυ :)
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”