BROWNING CITORI 625 SPORTING

CYPRUSHUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 10 Οκτ 2010, 14:16

Re: BROWNING CITORI 625 SPORTING

Δημοσίευση από CYPRUSHUNTER »

φίλε μου 8εωρώ ότι οι επιμοικημενοι κόνοι βοήθησαν στην βελτιωση της κατανομης των σκαγιων και μείωσαν κατα πολυ τους κραδασμους....το βάρος του είναι 3,4 κιλά....στην αρχή νόμιζα πως είναι βαρετό αλλά τελικά το όπλο λόγω της καλής ισορροπίας και κρατήματος του δεν σε κουραζει ούτε στο περπατητό κυνήγι.....τωρα οι αποδόσεις του μέχρι τώρα ήταν αρκετά καλές αφού το σκότωμα του είναι εξαιρετικό....είναι ένα αρκετά αξιόλογο πιστεύω όπλο σε μία πολύ βατη τιμή....1670 ευρώ καινούργιο....ελπίζω να σε κάλυψα
Άβαταρ μέλους
XS^PRESTIGE
Full Member
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010, 08:04

Re: BROWNING CITORI 625 SPORTING

Δημοσίευση από XS^PRESTIGE »

Τα ξυλα σου ειναι Grade 1 ?
Διοτι εμιλισα με τον Αγγελο και ειπε μου €2200 για το Grade 3....
The best there is
CYPRUSHUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 10 Οκτ 2010, 14:16

Re: BROWNING CITORI 625 SPORTING

Δημοσίευση από CYPRUSHUNTER »

δεν γνωριζω
Costas_
Full Member
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: 03 Μαρ 2010, 14:21

Re: BROWNING CITORI 625 SPORTING

Δημοσίευση από Costas_ »

Ρε παιδιά το όπλο που άγόρασε ο φίλος δεν είναι citori 625!!! Πως αλλιώς να το κάνουμε?! Αν μας πείς φίλε μου και από που το αγόρασες ... είναι 525 το όπλο εκείνο.

Φίλε XS^Prestige το 625 citori ερχεται με ξύλα select grade τα οποία ίσως αν θές μπορείς να πείς ότι είναι επιπέδουνgrade 3. Δεν έχει grades νομίζω - είναι όπως το Cynergy. Βγαίνει σε:

Hunter
Hunter Light / feather
Sporting
HUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: 27 Σεπ 2010, 10:43

Re: BROWNING CITORI 625 SPORTING

Δημοσίευση από HUNTER »

πριν 2 μηνες επια στο φριξο λευκωσια τσε ιδα ενα citori. Οταν τον ερωτισα να μου πη για το συγγεκριμενο οπλο μου ιπε τα εξεις. Το οπλο ινε ωπος το β525 αλλα χωρις τα εξτρα. διλαδη δεν εσηιη σκανδαλες εχτρα δεν eshih ta chokes του 525 τσε κατι αλλα...... ενα πιο φτινο β525 δηλαδη. Το 625 σιουρα εν ενη. ι τιμη του τοτε ιταν πας τα 1500 Ευρω. Το 625 το αμερικανικο εν 4500 δολλαρια τσε εντελος διαφωρετηκο τσε ερκετε με ουλλα τα εχτρα.
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: BROWNING CITORI 625 SPORTING

Δημοσίευση από LAGOS »

Ρε κοπέλια εσυγχισετε μας.
1)Το Β525 sporting που κυκλοφόρησε τον τελευταίο χρόνο στην Κύπρο με invector plus chokes δεν έρχετε με έξτρα σκανδάλες. Απλά έχει ρυθμιζόμενη σκανδάλη τριών στάσεων.
2)Το βάρος του είναι γύρω στα 3.300kg.
3) Δεν έχει καμία σχέση με το όπλο στην φώτο.
4) Εκείνο που είχε ο Φρίξος ήταν η προηγούμενη έκδοση του 525 με invector chokes και νομίζω είναι κάπως πιο ελαφρύ(3.150 kg), χωρίς αεριζόμενες καννες και με πιο στενή ριγα. Αν δεν κάνω λάθος ήταν απλά η προηγούμενη έκδοση του 525 αλλά κυνηγετικό και όχι sporting.
5) Η τιμή του Β525 sporting Grade 1 με invector plus chokes ήταν 1750 πρίν 3 μήνες.


Συστήνω το ανεπιφύλακτα. Τέλειο ζύγισμα, τρομερό σκότωμα. To μοναδικό που μετάνιωσα είναι που δεν πήρα Grade 3. Για τα λευτά του νομίζω είναι μια πάρα πολυ καλή επιλογή.
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Άβαταρ μέλους
XS^PRESTIGE
Full Member
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010, 08:04

Re: BROWNING CITORI 625 SPORTING

Δημοσίευση από XS^PRESTIGE »

Ξερετε τι αυλους εχει το 625; 18.7 οπως τα αλλα ;
Οι καννες του ξερετε αν τερειζουν με το XS?
The best there is
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: BROWNING CITORI 625 SPORTING

Δημοσίευση από virtualgreek »

XS^PRESTIGE έγραψε:Ξερετε τι αυλους εχει το 625; 18.7 οπως τα αλλα ;
Οι καννες του ξερετε αν τερειζουν με το XS?
Έχοντας στην κατοχή μου το Citori XS (Αμερικάνικο) και το 625 Sporting (και πάλι Αμερικάνικο) είχα την ίδια απορία και έκανα το τέστ. Οι κάννες δεν ταιριάζουν. Η κάννη του 625 Sporting είναι πιο χοντρή στη βάση παρά των προηγούμενον μοντέλον. Ο λόγος είναι ότι την στιγμή που αφαίρεσαν ατσάλι από το εσωτερικό της κάννης για να επιμυκήνουν τον αυλό, έπρεπε να αντισταθμίσουν την χαμένη αντοχή στις υψηλές πιέσεις. Οπόταν ενδυνάμωσαν την βάση των κλειδιών.

Επίσης με αυτό τον τρόπο έριξαν βάρος κοντά στο κέντρο του όπλου και ανάμεσα στα χέρια του χρήστη με αποτέλεσμα να είναι πολύ πιο ισοζυγισμένο παρά τα προηγούμενα μοντέλα. Ήταν ένας τομέας που η Browning υστερούσε αρκετά.

Για τα Ευρωπαϊκά μοντέλα που ανάφερες δεν γνωρίζω. Πιθανόν να είναι τα ίδια με εκείνα της Αμερικής.

Καλή σας μέρα και Χρόνια Πολλά.
Σ. Μακρής
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
Άβαταρ μέλους
XS^PRESTIGE
Full Member
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010, 08:04

Re: BROWNING CITORI 625 SPORTING

Δημοσίευση από XS^PRESTIGE »

Ευχαριστώ.....
The best there is
Άβαταρ μέλους
demetris-demetriou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: 09 Ιαν 2011, 20:48
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: BROWNING CITORI 625 SPORTING

Δημοσίευση από demetris-demetriou »

Φιλε CYPRUSHUNTER το συγκεκριμενο οπλο το εχω και εγω...... Ποτε το αγορασες επειδη μιλησα επανελημμενα με τον Φριξο και εμενα δεν ειναι το 625 . ..................... Εχει σημασια ποτε το αγορασες πριν τον Αυγουστο 2010 η μετα?
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”