BAIKAL CLUB

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: BAIKAL CLUB

Δημοσίευση από Dimitris »

Σπύρο αν και νομίζω ότι η συγκέντρωση είναι πολύ καλή (60%), η κατανομή είναι χάλια μαύρα
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: BAIKAL CLUB

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Dimitris έγραψε:Σπύρο αν και νομίζω ότι η συγκέντρωση είναι πολύ καλή (60%), η κατανομή είναι χάλια μαύρα
Από που συμπέρανες ότι είναι χάλια; Μιλάμε για 4 τσιοκ με 31-6, εννοείται ότι θα υπάρχουν κάποια κενά. Σε έτσι αποστάση το νο 7 δεν πρέπει να φκαίννει. Μιλάμε για περδίκι-φάσσα.

Έχω και σε 35μ, εκεί είναι ακόμα περισσότερα τα κενά, με φυσίγγι 30-6 εκείνη η δοκιμή. Θα πω του Λεύκιου να μου κάνει το κύκλο για το *4 τσιοκ και θα τα βάλω να δούμε. Είναι σε πράσινο χαρτί και δεν ξέρω αν θα φένεται καλά.
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: BAIKAL CLUB

Δημοσίευση από Dimitris »

spyrosspyrou851 έγραψε: Από που συμπέρανες ότι είναι χάλια; Μιλάμε για 4 τσιοκ με 31-6, εννοείται ότι θα υπάρχουν κάποια κενά. Σε έτσι αποστάση το νο 7 δεν πρέπει να φκαίννει. Μιλάμε για περδίκι-φάσσα.
Τούτο συμπέρανα λόγω του ότι έχει 1 τεράστιο κενο στο βόρειο τμήμα του κύκλου, υπάρχει μια συνέχεια των κενών περιμετρικά. Το ίδιο συμβαίνει (σε λιγότερο ποσοστό) κάτω δεξια από το κέντρο.

Αν συγκρίνεις την φωτό με την δοκιμή που κάνατε με τον Λεύκιο στην clever 34gr 6 http://www.cyprushuntingmagazine.com/fo ... =20&t=5196 θα καταλάβεις γιατί το λέω ;)
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: BAIKAL CLUB

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

spyrosspyrou851 έγραψε:
Dimitris έγραψε:Σπύρο αν και νομίζω ότι η συγκέντρωση είναι πολύ καλή (60%), η κατανομή είναι χάλια μαύρα
Από που συμπέρανες ότι είναι χάλια; Μιλάμε για 4 τσιοκ με 31-6, εννοείται ότι θα υπάρχουν κάποια κενά. Σε έτσι αποστάση το νο 7 δεν πρέπει να φκαίννει. Μιλάμε για περδίκι-φάσσα.

Έχω και σε 35μ, εκεί είναι ακόμα περισσότερα τα κενά, με φυσίγγι 30-6 εκείνη η δοκιμή. Θα πω του Λεύκιου να μου κάνει το κύκλο για το *4 τσιοκ και θα τα βάλω να δούμε. Είναι σε πράσινο χαρτί και δεν ξέρω αν θα φένεται καλά.
Σπυρο με τι μοντελο εγινε η δοκιμη??αν το εγραψες καπου δεν το ειδα...εμεις μιλούσαμε για το MP-27EМ-1C "SPORTING" με 29,5 ιντζες ported καννες...σε συγκριση με δικες μου δοκιμες η δικη σου φαινεται μια χαρα...
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: BAIKAL CLUB

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Dimitris έγραψε:
spyrosspyrou851 έγραψε: Από που συμπέρανες ότι είναι χάλια; Μιλάμε για 4 τσιοκ με 31-6, εννοείται ότι θα υπάρχουν κάποια κενά. Σε έτσι αποστάση το νο 7 δεν πρέπει να φκαίννει. Μιλάμε για περδίκι-φάσσα.
Τούτο συμπέρανα λόγω του ότι έχει 1 τεράστιο κενο στο βόρειο τμήμα του κύκλου, υπάρχει μια συνέχεια των κενών περιμετρικά. Το ίδιο συμβαίνει (σε λιγότερο ποσοστό) κάτω δεξια από το κέντρο.

Αν συγκρίνεις την φωτό με την δοκιμή που κάνατε με τον Λεύκιο στην clever 34gr 6 http://www.cyprushuntingmagazine.com/fo ... =20&t=5196 θα καταλάβεις γιατί το λέω ;)
Δημήτρη μου, τσιέκκαρε πάνω αριστερά τη δοκιμή του Λεύκιου, με τσιοκ 3 η δοκιμή εκείνη, με διαφορετικό όπλο και μη εργοστασιακά τσιοκς. Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε.
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: BAIKAL CLUB

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

BAIKAL TEAM έγραψε:
spyrosspyrou851 έγραψε:
Dimitris έγραψε:Σπύρο αν και νομίζω ότι η συγκέντρωση είναι πολύ καλή (60%), η κατανομή είναι χάλια μαύρα
Από που συμπέρανες ότι είναι χάλια; Μιλάμε για 4 τσιοκ με 31-6, εννοείται ότι θα υπάρχουν κάποια κενά. Σε έτσι αποστάση το νο 7 δεν πρέπει να φκαίννει. Μιλάμε για περδίκι-φάσσα.

Έχω και σε 35μ, εκεί είναι ακόμα περισσότερα τα κενά, με φυσίγγι 30-6 εκείνη η δοκιμή. Θα πω του Λεύκιου να μου κάνει το κύκλο για το *4 τσιοκ και θα τα βάλω να δούμε. Είναι σε πράσινο χαρτί και δεν ξέρω αν θα φένεται καλά.
Σπυρο με τι μοντελο εγινε η δοκιμη??αν το εγραψες καπου δεν το ειδα...εμεις μιλούσαμε για το MP-27EМ-1C "SPORTING" με 29,5 ιντζες ported καννες...σε συγκριση με δικες μου δοκιμες η δικη σου φαινεται μια χαρα...
Με το κανονικό MP-27, όχι το sporting. Τωρά που θυμήθηκα εκάμαμε με το Λεύκιο δοκιμές των τσιοκ σε διάφορες αποστάσεις, χρησιμοποιήσαμε τα ίδια φυσίγγια και εκείνος τα εργοστασιακά τσιοκς. Θα τα βρω τα δικά μου και θα δω διαφορές.
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: BAIKAL CLUB

Δημοσίευση από Dimitris »

spyrosspyrou851 έγραψε:
Δημήτρη μου, τσιέκκαρε πάνω αριστερά τη δοκιμή του Λεύκιου, με τσιοκ 3 η δοκιμή εκείνη, με διαφορετικό όπλο και μη εργοστασιακά τσιοκς. Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε.
Εκοίταξα μόνο ότι είναι choke 3 αλλά στα 35m. Η δοκιμή που έχουμε τωρά είναι στα 30m με choke 4. Τα 5 μέτρα σε έτσι απόσταση νομίζω είναι πολλά και αλλάζεί η κατανομή προς το χειρότερο. Τελος πάντων εσεις που κάνετε δοκιμές συνέχεια σίγουρα ξέρετε καλύτερα
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: BAIKAL CLUB

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

Με το κανονικό MP-27, όχι το sporting. Τωρά που θυμήθηκα εκάμαμε με το Λεύκιο δοκιμές των τσιοκ σε διάφορες αποστάσεις, χρησιμοποιήσαμε τα ίδια φυσίγγια και εκείνος τα εργοστασιακά τσιοκς. Θα τα βρω τα δικά μου και θα δω διαφορές.[/quote]

ωραια ευχαριστω....δεν είναι το ιδιο μοντελο οποταν δεν μπορουν να βγουν ασφαλη συμπερασματα...εμενα οι δοκιμες μου δεν εχουν καμμια σχεση με τις δικες σου...μακαρι να ηταν ετσι...
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: BAIKAL CLUB

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Οκ βρήκα και τις δοκιμές στα 35μ, στο 4 τσιοκ ο Λεύκιος δεν μου έκαμε κύκλο, έτσι έχω για τα τσιοκς 3-2-1. Στην παρένθεση είναι ο αριθμός σκαγιών στα 76εκ με τα εργοστασιακά τσιοκ της Browning. Όλες οι δοκιμές με το ίδιο φυσίγγι.

*3- 124 ( 95)
*2 - 155 (137)
*1 - 144 (141)
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: BAIKAL CLUB

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

H ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΗΤΡΗ...ΜΗΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΑ ΚΕΝΑ....ΤΑ ΚΕΝΑ ΣΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ 3Μ-4Μ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΕΝΑΛΛΑΓΗΣ ΤΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΤΩΝ ΣΚΑΓΙΩΝ!

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ....ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΑΠΟ 1 ΦΥΣΙΓΓΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ Π.Χ 30Μ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΓΓΥΑΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΘΑ ΜΙΝΕΙ ΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ 35Μ,40Μ....ΝΑ ΔΙΝΕΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΗ ΣΩΣΤΗ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗ ΑΡΜΟΝΙΚΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ....Η ΑΡΜΟΝΙΚΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΠΑΝΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΡΕΥΣΤΗ....10 ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΟΥΤΙ 10 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΝΟΜΕΣ!

ΤΑ 10 ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΕΠΑΡΚΗΣ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑΣ Η ΣΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΟΥΝ Η ΔΕΝ ΣΟΥ ΤΗ ΔΙΝΟΥΝ!

Η ΣΩΣΤΗ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ(ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΛΑ ΚΕΝΑ) ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΣΤΟ ΣΑΚΚΙΔΙΟ....ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΚΑΘΟΡΙΣΜΕΝΟ ΠΛΗΘΩΣ ΣΚΑΓΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΘΗΡΑΜΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΚΥΚΛΟ ΤΩΝ 76.ΕΚ ΜΕ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ......Η ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΟ ΚΥΚΛΟ ΕΙΝΑΙ...

ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΑΕΙΜΝΗΣΤΟΥ GOUGH THOMAS
ΜΙΚΡΑ ΠΟΥΛΙΑ(ΤΣΙΚΛΕΣ,ΟΡΤΥΚΙΑ) 170 ΣΚΑΓΙΑ ΚΑΙ ΜΕ Ν9 (ΕΙΝΑΙ Ν8 ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ)
ΜΕΣΑΙΑ ΠΟΥΛΙΑ(ΠΕΡΔΙΚΕΣ,ΦΑΣΣΕΣ)130 ΣΚΑΓΙΑ ΚΑΙ ΜΕ Ν6!
ΜΕΓΑΛΑ ΠΟΥΛΙΑ(ΠΑΠΙΕΣ,ΧΗΝΕΣ,ΛΑΓΟΣ)100 ΣΚΑΓΙΑ ΚΑΙ ΜΕ Ν4!

ΠΟΥΛΙΑ ΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΑ(ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ,ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΕΣ) 150 ΣΚΑΓΙΑ ΚΑΙ ΜΕ Ν8(ΕΙΝΑΙ Ν7 ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ)

ΕΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΠΟΙΟ ΧΟΝΤΡΑ ΣΚΑΓΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΩΝ ΔΟΚΙΜΩΝ ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΤΣΙΟΚ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΑΡΙΘΜΩΝ ΣΚΑΓΙΩΝ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ..... ΓΙΑΤΙ Η ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΙΠΗΣ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΩΝ ΣΚΑΓΙΩΝ ΣΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΜΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΙΩΜΕΝΟΣ....ΜΕ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΑ ΣΚΟΠΕΥΤΗΚΑ ΜΑΣ ΛΑΘΟΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΕΘΟΥΝ ΕΥΚΟΛΑ ΟΠΩΣ ΜΕ ΠΟΙΟ ΑΝΟΙΧΤΑ ΤΣΙΟΚΣ!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”