ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΟΠΛΟ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΟΠΛΟ

Δημοσίευση από Anthimos »

Vasils-TOZ34E έγραψε:Μπορεί…

Μπορεί όμως επειδή το μάκρυνα το όπλο για να έρθει στα μέτρα μου να είναι αυτός ο λόγος που ψιλοπαίζω.

Μπορεί απλά όταν επωμίζω για έναν στόχο να μην επωμίζω σωστά. Όταν πυροβολώ σταθερό στόχο είμαι κέντρο.

Βασικά το ότι ψιλοπαίζω λίγο δεν σημαίνει αυτόματα ότι το όπλο δεν είναι στα μέτρα μου.

Φιλε οσο μακραινουμε το κοντακι χαμηλοπαιζει
Αν στατικα εισαι κέντρο απλα θές προπόνηση στην σωστη επωμιση και στο σκοπευτηριο για να μαθεις το όπλο. Το ότι η παλάμη δεν κρατα "σωστα" το όπλο ειναι θεμα
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΟΠΛΟ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Vasils-TOZ34E έγραψε:Παιθκιά αντιμετωπίζω το πιο κάτω πρόβλημα με το όπλο μου και θέλω την συμβουλή σας για το πώς μπορώ να το διορθώσω.

Η λαβή στο κοντάκι του όπλου μου είναι λίγο κοντή για τα μέτρα μου με αποτέλεσμα το τελευταίο μου δάχτυλο (το μικρό) όταν πυροβολώ να εξέχει κάτω από την λαβή. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μην κρατώ τόσο καλά το όπλο και στις πολλές τουφεκιές να τραυματίζω το δάχτυλο μου. Αν το πιάσω σωστά ο δείχτης μου τότε αγκαλιάζει την σκανδάλη και δεν έχω το σωστό πάτημα της σκανδάλης.

Πως μπορώ να λύσω το πρόβλημα μου?

Δεν ξέρω αν παίζει κάποια σημασία, αλλά το όπλο μου είναι το Miroku MK70 Sporter.

Όταν πάω σπίτι θα βάλω και σχετική φωτογραφεία.

Ευχαριστώ.
ΒΑΣΙΛΗ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΤΗΛ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΟ 99628325...ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Vasils-TOZ34E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 30 Μάιος 2012, 19:47

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΟΠΛΟ

Δημοσίευση από Vasils-TOZ34E »

Φίλε Σόλωνα μίλησα με τον Χάρη.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου. Ακούεται πάρα πολύ καλός γνώστης της δουλειάς του και πρόθυμος να βοηθήσει.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι είναι στην Πάφο, αλλά μου έδωσε το τηλέφωνο κάποιου πελάτη του από την Λευκωσία που του έκαμε την ίδια δουλειά για να βρεθούμε να μου δήξει την δουλειά του.
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΟΠΛΟ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Vasils-TOZ34E έγραψε:Φίλε Σόλωνα μίλησα με τον Χάρη.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου. Ακούεται πάρα πολύ καλός γνώστης της δουλειάς του και πρόθυμος να βοηθήσει.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι είναι στην Πάφο, αλλά μου έδωσε το τηλέφωνο κάποιου πελάτη του από την Λευκωσία που του έκαμε την ίδια δουλειά για να βρεθούμε να μου δήξει την δουλειά του.
+1000....

ΑΝ ΘΕΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ :P
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”