ΤΣΟΚ ΚΑΙ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ BROWNING 525 LIGHT

Απάντηση
browning2
Full Member
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 15 Αύγ 2014, 15:00

ΤΣΟΚ ΚΑΙ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ BROWNING 525 LIGHT

Δημοσίευση από browning2 »

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ BROWNING 525 LIGHT ή ΟΠΟΙΟ ΔΗΠΟΤΕ BROWNING NA ME ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΤΣΟΚ ΒΑΖΕΙ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΛΑΓΟ ΚΑΙ ΤΙ ΤΣΟΚ ΣΤΟΝ ΠΕΡΔΙΚΟ...ΑΚΟΜΑ ΠΟΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΧΡΗΣΟΜΟΠΟΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΣΟΚ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :) :)
BROWNING THE BEST THERE IS
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: ΤΣΟΚ ΚΑΙ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ BROWNING 525 LIGHT

Δημοσίευση από virtualgreek »

browning2 έγραψε:ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ BROWNING 525 LIGHT ή ΟΠΟΙΟ ΔΗΠΟΤΕ BROWNING NA ME ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΤΣΟΚ ΒΑΖΕΙ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΛΑΓΟ ΚΑΙ ΤΙ ΤΣΟΚ ΣΤΟΝ ΠΕΡΔΙΚΟ...ΑΚΟΜΑ ΠΟΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΧΡΗΣΟΜΟΠΟΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΣΟΚ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :) :)

Φιλε μου θα προσπαθησω να σου απαντησω σε 1-2 μερες σε προσωπικο μηνυμα. Απλα τωρα γραφω απο tablet και δεν μπορω να γραφω γρηγορα
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
browning2
Full Member
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 15 Αύγ 2014, 15:00

Re: ΤΣΟΚ ΚΑΙ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ BROWNING 525 LIGHT

Δημοσίευση από browning2 »

Θα περιμενω! :P :D :D
BROWNING THE BEST THERE IS
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΤΣΟΚ ΚΑΙ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ BROWNING 525 LIGHT

Δημοσίευση από Dimitris »

browning2 έγραψε:ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ BROWNING 525 LIGHT ή ΟΠΟΙΟ ΔΗΠΟΤΕ BROWNING NA ME ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΤΣΟΚ ΒΑΖΕΙ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΛΑΓΟ ΚΑΙ ΤΙ ΤΣΟΚ ΣΤΟΝ ΠΕΡΔΙΚΟ...ΑΚΟΜΑ ΠΟΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΧΡΗΣΟΜΟΠΟΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΣΟΚ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Φίλε μου επειδή είμαι του φτερωτού θηραματος (άρα δεν πάω στο λαγό κατ' εξοχήν) θα σου πω για τον πέρτικο.
Λοιπόν στον πέρτικο, το choke που θα χρησιμοποιήσεις εξαρτάται από τον κυνηγότοπο που κυνηγάς και από τους αυλούς που έχεις. Στον κυνηγότοπο που πάεις, αν ξέρεις ότι τα περδίκια σε αφήνουν να κοντέψεις, να προτιμάς ανοικτά chokes (5 και 3 στην δεύτερη κάννη). Αν έχεις διευρυμένους αυλούς (18.8 +) προσπάθησε να μετριάσεις τα ανοίγματα σου (πχ κατέβα 1 choke κάτω). Την ρέγουλα θα τη βρεις μόνος σου στο τερέν.

Εμένα οι αυλοί μου είναι 18.7. Στο πρωινό κυνήγι των πρώτων εξορμήσεων και επειδή ξέρω ότι τα περδίκια σηκώνονται σχετικά κοντά βάζω 4, 3. Στις επόμενες κυριακές και επειδή ξέρω ότι τα πουλιά πονηρεύονται και θα σηκώνονται πιο μακριά το γυρίζω σε 4,2.

Στο απογευματινό κυνήγι, στον τόπο που πάω οι πέρδικοι δεν σε αφήνουν να τους κοντέψεις (οι πιο πολλοί) χρησιμοποιώ 3, 2 ή 3,1

Επειδή κατάλαβα ότι είσαι καινούργιος κυνηγός θα σου συνιστούσα chokes 5, 3 και να κτυπάς τα πουλιά που βρίσκονται σε κοντινή απόσταση από εσένα (μέχρι τα 35μ) ώσπου να μάθεις να χειρίζεσαι καλά το σημάδι σου.

Για φυσίγγια δεν θα σου πω τίποτα, υπάρχουν εκατοντάδες απόψεις μέσα στην ενότητα ΦΥΣΙΓΓΙΑ στο Forum. Ψάξε το.
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”